Pešiceho tým uvítá na Hané Kanadu a trenéra z Realu Madrid

Luděk Mádl Luděk Mádl
23. 10. 2013 17:00
Česká fotbalová reprezentace letos sehraje ještě jedno utkání, v Olomouci v přípravném duelu uvítá Kanadu
Josef Pešice s Tomášem Kalasem. Dá obránci Chelsea šanci zahrát si proti Kanadě?
Josef Pešice s Tomášem Kalasem. Dá obránci Chelsea šanci zahrát si proti Kanadě? | Foto: CPA Eduard Erben

Olomouc - Na MS 2014 do Brazílie, ani do kvalifikační baráže se česká fotbalová reprezentace nedostala.

A tak měla v listopadu dva volné termíny, určené právě pro baráž. Využije jeden z nich: v pátek 15. listopadu bude v Olomouci hostit tým Kanady. A to od 17 hodin.

Český celek v zápase povede Josef Pešice, který po rezignaci Michala Bílka dokončil i kvalifikační anabázi duely na Maltě a v Bulharsku. Sice přivezl dvě vítězství, ale zvrat v bojích o Brazílii už nikoli.

Baráž se bude hrát v pátek 15. listopadu a v úterý 19. listopadu, ale už dopředu bylo jasné, že Češi budou chtít pro přátelské utkání využít jen jeden termín.

Rozjednaný byl duel v Severním Irsku a doma proti Korejské republice, nakonec padla volba na Kanadu.

Floro vedl i Real

Ta se v kvalifikační zóně CONCACAF nedostala ani do finální fáze, vypadla už o kolo dřív, když ve skupině nestačila na Panamu a Honduras.

Mužstvo Kanady v kvalifikaci vedl Španěl Benito Floro, který v letech 1992-94 trénoval i Real Madrid. Doma vedl i Mallorku, Villarreal či Gijón, působil i v mexickém Monterrey či japonském Kóbe.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy