Peru nás přehrálo technicky, uznali zklamaní fotbalisté

ČTK ČTK
4. 6. 2011 14:26
Kouč Bílek ocenil výkon stoperů a Gebre Selassieho
Theodor Gebre Selassie podal dobrý výkon. Všiml si toho i kouč Bílek.
Theodor Gebre Selassie podal dobrý výkon. Všiml si toho i kouč Bílek. | Foto: Reuters

Macumoto - Upracovaný výkon, kterému chyběla z české strany kvalita a častější přesná střelba. T

ak viděl výkon svého mužstva trenér Michal Bílek, podle kterého tak je nakonec výsledek příznivý a dává jeho svěřencům ještě možnost, aby zamíchali kartami v pořadí celého turnaje.

Bílek hráče před zápasem upozorňoval, aby byli aktivní, soupeře napadali a hráli hodně po zemi. Jenže na hřišti to vypadalo, že si jeho rady vzali k srdci spíše Peruánci.

Čtěte také:
Bída. Čeští fotbalisté se štěstím remizovali s Peru
ŽIVĚ Česko na Kirin Cupu remizovalo s Peru 0:0
Lichtenštejnci pomohli Česku. Porazili Litvu

"Chtěli jsme hrát kombinačně, ale aby to více vycházelo, k tomu nám chyběl lepší pohyb a přesnost, nedokázali jsme se ideálně odpoutat od protihráče," mrzelo českého kouče, že především před přestávkou hráči předváděli bázlivý výkon.

Kouč se na aklimatizaci vymlouvat nechtěl

Jen částečně to bylo dáno ostrým větrem. "Ten byl pro oba týmy stejný, po pauze zase pomáhal trochu nám, i proto jsme hru více vyrovnali. A alespoň jsme díky Necidovi i jednou vystřelili na branku, což je ale v takových zápasech pochopitelně málo," uvedl Bílek. Podle něj mohl být národní tým rád, že ho v závěru tradičně podržel svými zákroky brankář Čech.

Na malou aklimatizaci v Japonsku se trenér vymlouvat nechtěl, i když někteří hráči bezprostředně po zápase naznačovali, že fyzicky se necítili zrovna nejlépe.

Foto: Reuters

"Hráče však musím pochválit alespoň za to, že nevypustili jediný souboj, dokázali bojovat i ve chvíli, kdy se jim třeba individuálně nedařilo. Nováčci se přesvědčili na vlastní kůži, že mezinárodní a tím spíše zápasy na úrovni reprezentace jsou o hodně výše, než jsou zvyklí z domácí soutěže," připomněl trenér, že především pro hráče z české ligy to byl napoprvé velký skok.

Nejspokojenější byl především s výkonem obou stoperů. "Věděl jsem, že při neúčasti Tomáše Sivoka v tom nebudeme mít problém, protože Honza Rajnoch je kvalitní stoper a to svým výkonem dnes znovu potvrdil.

Stopeři byli po celý zápas pod velkým tlakem a zvládli svoji práci velmi dobře, příjemně mě navíc překvapil svým výkonem při své premiéře Theodor Gebre Selassie, který se předvedl ve velmi slibném světle," řekl na adresu libereckého mladíka, který se stal prvním hráčem afrického původu, který v historii nastoupil za český národní tým.

Gebre v premiéře trému neměl

"Dá se říct, že jsem vcelku spokojen, snad jsem nic nezkazil. O svém střídání jsem se dozvěděl už v průběhu prvního poločasu, a tak jsem měl dostatek času se rozcvičit a na hřišti jsem se rychle dostal do tempa," řekl liberecký defenzivní hráč, podle kterého bylo vidět, že Peruánci sází na odlišný styl hry, než na jaký jsou čeští fotbalisté zvyklí.

"S míčem toho umí opravdu hodně, ale po pauze jsme dokázali jejich přednosti více eliminovat," uvedl čtyřiadvacetiletý fotbalista, který prý při své premiéře překvapivě neměl ani trému.

Stejně starý Kamil Vacek s ním souhlasil. "Strach jsem neměl, přece jen už jsem v pohárech se Spartou něco odehrál, ale spíše jsem byl zvědavý, s čím na nás vyrukuje soupeř. Bylo to moje první setkání s neevropským fotbalem na této úrovni a je třeba říct, že Peru hrálo opravdu výborně. Remíza je proto nakonec pro nás lichotivá a zachránil nám ji především Petr Čech," pochválil nejzkušenějšího hráče tohoto výběru.

Kušnír rozezlil peruánskou lavičku

Ondřej Kušnír v prvním poločase sváděl na pravé straně obrany tvrdé souboje s horkokrevnými Peruánci a ve dvou případech došlo i na ostrá slova. Nejprve když jeden z nich "dojel" souboj za postranní čáru a českého beka nekompromisně srazil k zemi. "To bylo naprosto zbytečné, nemohl jsem to čekat a znovu mi tak trochu zhmoždil vazy v kotníku," připomněl, že právě s tímto zdravotním neduhem měl v poslední době hodně potíží.

Kušnír ale soupeři také nedal nic zadarmo. Po jeho faulu oceněném žlutou kartou se dokonce celá peruánská lavička včetně trenéra Sergia Maskariana vydala na třicetimetrový sprint k místu souboje a dožadovala se vyloučení.

Foto: Reuters

"Tak to jsem si ani nevšiml," tvrdil Kušnír, kterého ale pro jistotu trenér Bílek v poločase stáhnul. "Nevím zda to bylo kvůli tomu, to mi trenér nevysvětloval," dodal obránce, který si připsal dva ošemetné zákroky, po nichž míč směřoval z jeho kopaček vedle českých tyčí.

"Některé ty situace bylo složité řešit, v tom větru byl míč hodně nestabilní, a tak jsme se snažili o co nejjednodušší řešení," vysvětloval.

Jedinou českou střelu na branku soupeře vyslal až po hodině hry Tomáš Necid, který by si představoval, že tým lépe podrží míč. "I proto jsme se nedostávali do tolika šancí, jak by bylo potřeba.

Ale o tolik více jich soupeř zase neměl," domníval se útočník CSKA Moskva, pro kterého není zvlášť důležitý páteční výsledek z Lichtenštejnska, kde domácí porazili 2:0 Litvu. "Já ten zápas nijak zvlášť nesledoval, nezajímal mě," odpověděl novinářům.

Čech: Výhra Lichtenštejnska nad Litvou ovlivní vývoj

To Jan Rajnoch zprávu o selhání Litevců přivítal. "Je to fajn, ale já to tak trochu čekal. Ne zrovna výhru outsidera, ale po tom, jak se Lichtenštejnci prezentovali s námi, jsem skutečně věřil, že jim nějaký ten bod vezmou," liboval si stoper, který byl jednou z hlavních českých opor v utkání.

Stejně jako Petr Čech, jenž zabránil nejméně třem velkým šancím soupeře. "Věděl jsem, že se zápas hraje, ale výsledek mi oznámili až na snídani maséři. Domnívám se, že tento zápas Litevců hodně ovlivní vývoj ve skupině, protože teď ztratili tři body, které nad plán získali výhrou s námi," připomněl gólman, že hlavně českému týmu zpráva z Vadúzu může prospět.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Při pátečním náletu na věznici v Jemenu zemřelo nejméně 82 lidí

Při pátečním náletu Saúdskou Arábií vedené koalice na věznici, kterou v Jemenu spravují šíitští povstalci Húsíové zahynulo nejméně 82 lidí. S odkazem na povstalce a humanitární organizaci o tom informuje agentura AP.

Ve většině Jemenu nadále nefunguje internet. Nálety podle AP mezitím pokračují v hlavním městě Saná a v dalších částech země.

Páteční nálet v severní provincii Saada byl součástí intenzivní letecké a pozemní operace, která představuje eskalaci v jemenské občanské válce. V té Saúdskou Arábií vedená koalice bojuje proti šíitským povstalcům na straně mezinárodně uznané jemenské vlády. Koalice v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům v pondělí po útocích Húsíů na Spojené arabské emiráty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy