Perfektní výkon. Dál jdeme zaslouženě, myslí si Horváth

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 7. 2013 8:00
Kapitán Pavel Horváth považoval postup plzeňských fotbalistů přes Željezničar Sarajevo ve 2. předkole Ligy mistrů za zasloužený.
Pavel Horváth přiznal, že odvetu duelu se Sarajevem zvládl jeho tým perfektně. Mnohem líp než úvodní zápas v Plzni.
Pavel Horváth přiznal, že odvetu duelu se Sarajevem zvládl jeho tým perfektně. Mnohem líp než úvodní zápas v Plzni. | Foto: CPA

Sarajevo - Kapitán Pavel Horváth považoval postup plzeňských fotbalistů přes Željezničar Sarajevo ve 2. předkole Ligy mistrů za zasloužený.

Ocenil především to, jak se jeho tým dokázal vypořádat se sedmdesátiminutovým oslabením po brzkém vyloučení Václava Procházky.

Viktoria zvítězila 2:1 a v součtu s výhrou 4:3 z úvodního duelu doma prošla do dalšího předkola.

"Jsem spokojený s tím, jak to probíhalo. První zápas jsme si zavařili. Věděli jsme, čím jsme si ho pokazili. Dneska to byl perfektní výkon v defenzivě. Musím poděkovat celému týmu za nasazení a srdce, které tam bylo vidět," řekl Horváth v rozhovoru s novináři.

"Oslabení jsme zvládli perfektně"

Svůj tým chválil za to, jak se dokázal vypořádat s dlouhým oslabením. "Ta červená karta mohl být klíčový moment zápasu, ale naštěstí jsme se s tím popasovali velmi dobře," uvedl.

"Těch 70 minut v deseti jsme odehráli perfektně. Zaskakovali jsme jeden za druhého, dokázali jsme v určitých fázích kontrolovat balon. Nebylo to nic jednoduchého, stálo to hodně sil. Myslím, že zaslouženě postupujeme," konstatoval Horváth.

V závěru ani na chvíli neměl strach, že by Plzeň mohla o postup přijít.

"Na konci prvního poločasu dali gól na 2:1, ale to bylo asi tak všechno. Nemyslím si, že by pak měli nějakou vyloženou šanci. Dohrávali jsme to takticky velmi dobře. Posledních patnáct dvacet minut byla od nich už beznaděj. Byli jsme lepší a nakonec jsme měli ještě nějaké šance my," řekl Horváth.

Procházka: Faul to vůbec nebyl

Potěšilo ho, že v bouřícím hledišti sarajevského olympijského stadionu chvílemi slyšel i hrstku plzeňských příznivců.

"Publikum bylo trošku bouřlivější, ale chtěl bych poděkovat našim fanouškům, že jeli takovou dálku. Ve městě to neměli lehké, jsem hrozně rád, že přijeli," dodal Horváth.

Kdyby byl plzeňský fotbalista Václav Procházka na místě rozhodčího Joaa Capely, červenou kartu by si neudělil.

Souboj s domácím Eldinem Adilovičem, po němž musel už ve 20. minutě předčasně pod sprchy, jako faul neviděl. Po vyloučení pak prožíval obrovské nervy a byl rád, že jeho spoluhráči v oslabení udrželi výhru 2:1 a postoupili.

"Z mého pohledu bych se nevylučoval. Kontakt nohou tam nebyl, jenom takový lehký dotek rukou, ani ne zatažení. Z mého pohledu bych to nepískl jako faul, ten hráč to hodně přihrál. Ale rozhodčí to viděl jinak," řekl novinářům po zápase Procházka.

"Byly to nervy, radši jsem vylezl"

Po verdiktu portugalského sudího se ještě snažil protestovat u asistenta, ale marně.

"Nevím, v jaké pozici byl pomezní, jak to viděl. Myslel jsem, že to třeba pomezní mohl vidět líp. Ale on souhlasil s hlavním, takže se nedalo nic dělat," konstatoval Procházka, kterého poté ve středu obrany nahradil Lukáš Hejda.

Procházka připustil, že po vyloučení prožíval veliké nervy. "Už bych to nechtěl zažít," uvedl.

"Nejradši bych se zašil někam, kde bych neslyšel atmosféru. Ale radši jsem vylezl. Při každém lehkém náznaku útoku Željezničaru byli diváci hodně hluční, takže jsem myslel, že jsou pořád v našem vápně. Radši jsem tedy vylezl ven a vykukoval v tunelu, abych viděl, jestli je to opravdu tak nebezpečné," líčil, jak velké nervy měl.

"Ani s Estonci to nebude lehké"

Nepřipouštěl si ale, že by Plzeň mohlo jeho vyloučení stát postup.

"Já jsem klukům věřil. Hned jsme ustáli ten nebezpečný trestňák, pak se podařilo přidat druhý gól. Škoda toho gólu na 2:1, druhá půle byla ve větších nervech. Željezničar hrál dobře, ale pořád jsem věřil, že to kluci zvládnou," uvedl Procházka.

Brzy mu blesklo hlavou, že kvůli vyloučení nebude moci nastoupit v úvodním utkání 3. předkola proti estonskému mistrovi Kalju.

"Jako první věc mi projelo hlavou, že to kluci zvládnou, že se podaří postoupit. Pak mi došlo, že hned v dalším zápase nebudu muset ani nastoupit," řekl.

Estonského šampiona nepodceňuje už proto, že čekal spíše postup jeho soupeře v 2. předkole Helsinek.

"Pro mě je to malinké překvapení, favorizoval jsem spíš Helsinky. Úplně jednoduchý soupeř to nebude. Navíc jsme viděli, že i tady v Sarajevu jsme byli velký favorit a nebylo jednoduché postoupit," upozornil Procházka.

 

Právě se děje

Další zprávy