Peréz: Do Realu přivedu Kaká. Nebo Cristiana Ronalda

yac
29. 5. 2009 22:20
Budoucí prezident Realu chystá velké posily
Brazilský reprezentant Kaká v barvách AC Milán.
Brazilský reprezentant Kaká v barvách AC Milán. | Foto: Reuters

Madrid - Velké nákupy chystá pravděpodobný budoucí prezident Realu Madrid Florentino Perez. Do jeho hledáčku se dostal například brazilský reprezentant Kaká nebo nejlepší hráč uplynulé sezony Cristiano Ronaldo.

"S Milánem si o Kaká promluvím, mám skvělý vztah s Adrianem Gallianim," prohlásil Perez, jehož tři protikandidáti na úřad prezidenta "Los Blancos" své kandidatury složili.

Brazilský reprezentant byl v letošním roce několikrát spojován s různými přestupy, především do anglického Manchesteru City, ale nakonec zůstal na San Siru.

A podle vlastních slov by tam rád hrál i dál. "Jsem tady v Miláně spokojen, vždycky jsem měl Milán rád," tvrdí Kaká.

Čtěte také: Zašlá sláva se vrací? Peréz chce z Realu Galacticos

Nicméně Peréz, který je odhodlaný oprášit zašlou slávu Los Galacticos, potřebuje do svých sítí ulovit v letním termínu alespoň jednu opravdu velkou rybu.

Uplatní Real údajnou dohodu na Ronalda?

A tak by mohla být obnovena loňská jednání o příchodu hvězdy Manchesteru United, Cristiana Ronalda.

Cristiano Ronaldo s cenou pro nejlepšího fotbalistu světa roku 2008.
Cristiano Ronaldo s cenou pro nejlepšího fotbalistu světa roku 2008. | Foto: Reuters

"Kdyby takový hráč přišel do Madridu, tak by to bylo skvělé," nechal se slyšet Perez. Jakmile se dostane do úřadu, chce si prý údajně zjistit podmínky případného přestupu.

Objevily se totiž informace, že mezi Manchesterem a Realem byla loni v létě uzavřena dohoda, díky které by mohl Ronaldo přestoupit po této sezoně do Madridu, pokud za něj ovšem "Bílý balet" zaplatí osmdesát milionů liber.

"Příští týden se na ta čísla podívám a nepochybujte o tom, že se svými poradci něco spektakulárního vymyslíme," tvrdí Perez.

Zdali oním "spektakulárním" krokem bude akvizice Kaká, Ronalda, nebo někoho úplně jiného ale prozradit nechtěl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy