Peltovi Galácticos hlásí posilu, pod Ještěd míří Masopust

Sport Sport
12. 12. 2014 14:35
Po Plzni ohlásil první zimní posilu také fotbalový Jablonec, do Baumitu zamířil z Jihlavy Lukáš Masopust.
Lukáš Masopust v dresu české jednadvacítky
Lukáš Masopust v dresu české jednadvacítky | Foto: CPA Eduard Erben

Jablonec - Talentovaný záložník Lukáš Masopust se stal první zimní posilou fotbalistů Jablonce. Třetí tým ligové tabulky jeho přestup z Jihlavy oznámil na dnešní tiskové konferenci. Masopust podepsal smlouvu do léta 2018.

"O Lukáše jsme měli dlouhodobý zájem. Jdeme do kvality, sám hráč projevil velký zájem u nás hrát," řekl šéf Jablonce Miroslav Pelta. "Pro Lukáše to je rozhodující posun v kariéře. Jablonec investuje do mladých a perspektivních hráčů, a proto jsme se rozhodli pro Jablonec," uvedl hráčův agent Pavel Paska.

Jednadvacetiletý Masopust zářil zejména v minulé sezoně, kdy patřil mezi nejlepší krajní záložníky v lize a vysloužil si zájem Plzně, Slavie a Sparty. Námluvy však zhatily zdravotní problémy, s nimiž se od léta potýká. V tomto ročníku odehrál reprezentant do 21 let jen tři zápasy. I nyní má potíže se svalem, do ledna by měl být v pořádku. V lize má odehráno 55 utkání, v nichž dal sedm gólů.

Masopust jako náhrada za Kopice?

"Mrzí nás, že stále není v našich silách udržet nejzářivější produkty naší akademie v Jihlavě. Nikdy jsme nechtěli brzdit rozvoj hráčů a jejich touhu po přestupu do ambicióznějšího a silnějšího klubu. Konkrétně u Lukáše vnímáme velkou ambici posunout se v kariéře dál, mít možnost nastupovat v evropských pohárech a zabojovat o mistrovský titul," řekl ředitel jihlavského klubu Zdeněk Tulis.

"Pokud v dnešní ekonomicky složité době někdo nabídne za přestup talentovaného a ambiciózního fotbalisty adekvátní sumu, musíme takovou nabídku vzít v potaz. V létě jsme enormní zájem o některé naše hráče ustáli, ovšem nyní už Masopust nebyl udržitelný. Finanční prostředky z takových významných přestupů nám umožňují stabilizovat klubovou ekonomiku, což je zásadní předpoklad pro další rozvoj klubu," dodal Tulis.

V Jablonci bude mít Masopust silnou konkurenci v reprezentantovi Janu Kopicovi. O něj se však zajímají Sparta a Plzeň a je možné, že nyní mu Jablonec nebude v přestupu bránit.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy