reklama
 
 

Peltovi Galácticos hlásí posilu, pod Ještěd míří Masopust

12. 12. 2014 14:35
Po Plzni ohlásil první zimní posilu také fotbalový Jablonec, do Baumitu zamířil z Jihlavy Lukáš Masopust.

Jablonec - Talentovaný záložník Lukáš Masopust se stal první zimní posilou fotbalistů Jablonce. Třetí tým ligové tabulky jeho přestup z Jihlavy oznámil na dnešní tiskové konferenci. Masopust podepsal smlouvu do léta 2018.

"O Lukáše jsme měli dlouhodobý zájem. Jdeme do kvality, sám hráč projevil velký zájem u nás hrát," řekl šéf Jablonce Miroslav Pelta. "Pro Lukáše to je rozhodující posun v kariéře. Jablonec investuje do mladých a perspektivních hráčů, a proto jsme se rozhodli pro Jablonec," uvedl hráčův agent Pavel Paska.

Jednadvacetiletý Masopust zářil zejména v minulé sezoně, kdy patřil mezi nejlepší krajní záložníky v lize a vysloužil si zájem Plzně, Slavie a Sparty. Námluvy však zhatily zdravotní problémy, s nimiž se od léta potýká. V tomto ročníku odehrál reprezentant do 21 let jen tři zápasy. I nyní má potíže se svalem, do ledna by měl být v pořádku. V lize má odehráno 55 utkání, v nichž dal sedm gólů.

Masopust jako náhrada za Kopice?

"Mrzí nás, že stále není v našich silách udržet nejzářivější produkty naší akademie v Jihlavě. Nikdy jsme nechtěli brzdit rozvoj hráčů a jejich touhu po přestupu do ambicióznějšího a silnějšího klubu. Konkrétně u Lukáše vnímáme velkou ambici posunout se v kariéře dál, mít možnost nastupovat v evropských pohárech a zabojovat o mistrovský titul," řekl ředitel jihlavského klubu Zdeněk Tulis.

"Pokud v dnešní ekonomicky složité době někdo nabídne za přestup talentovaného a ambiciózního fotbalisty adekvátní sumu, musíme takovou nabídku vzít v potaz. V létě jsme enormní zájem o některé naše hráče ustáli, ovšem nyní už Masopust nebyl udržitelný. Finanční prostředky z takových významných přestupů nám umožňují stabilizovat klubovou ekonomiku, což je zásadní předpoklad pro další rozvoj klubu," dodal Tulis.

V Jablonci bude mít Masopust silnou konkurenci v reprezentantovi Janu Kopicovi. O něj se však zajímají Sparta a Plzeň a je možné, že nyní mu Jablonec nebude v přestupu bránit.

autor: Sport | 12. 12. 2014 14:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama