reklama
 
 

Pelta zaměstnal Chládka. Exministr bude šéfem reprezentací

7. 8. 2015 12:15
Vedení Fotbalové asociace ČR angažovalo do funkce Generálního manažera státních reprezentací a fotbalových akademií Marcela Chládka.

Praha - Exministr Marcel Chládek se stane skutečně součástí vedení Fotbalové asociace ČR. Svaz v pátek potvrdil, že se bývalý rozhodčí a funkcionář stane Generálním manažerem státních reprezentací a fotbalových akademií.

Podle tiskové zprávy je cílem posílit roli především elitní mládeže, která je úzce provázána se všemi reprezentačními výběry. Chládek by měl zajišťovat koncepci spolupráce a podpory na úrovni státu, krajů a měst v zájmu vytvoření optimálních podmínek právě pro reprezentační týmy a fotbalové akademie.

„Vnímám to jako velký závazek, neboť český fotbal potřebuje nové Rosické, Čechy nebo Kadeřábky a naším úkolem je zajistit talentům odpovídající prostředí pro jejich růst tak, aby za 10 let měl národní tým perspektivu úspěchů minimálně na evropské úrovni“, uvedl Chládek.

Podle šéfa FAČR Miroslava Pelty jde o budoucnost fotbalových reprezentací. „Reprezentace je výlohou naší práce. V novém sídle jsme vybudovali síň slávy a chceme do ní dále přispívat, proto se snažíme akademiím a reprezentacím zajistit nejen optimální sportovní zázemí, ale také kontinuitu ve spolupráci s kraji a městy, která je pro jejich dlouhodobé fungování důležitá. Věřím, že pan Chládek díky svému zaujetí a znalosti obou prostředí bude velkou posilou," řekl Pelta.

Více informací k funkci Generálního manažera státních reprezentací a fotbalových akademií budou zástupci FAČR včetně Marcela Chládka sdělovat na tiskové konferenci příští týden.

autor: Sport | 7. 8. 2015 12:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama