Pelta se Damkové zastal, hrubky rozhodčích ji nepotopí

ČTK ČTK
21. 10. 2014 17:21
Šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková má navzdory vzrůstající kritice plnou důvěru předsedy Fotbalové asociace České republiky Miroslava Pelty.
Dagmar Damková a Miroslav Pelta
Dagmar Damková a Miroslav Pelta | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková má navzdory vzrůstající kritice plnou důvěru předsedy Fotbalové asociace České republiky Miroslava Pelty. Podporu jí vyjádřil na dnešním zasedání ligového shromáždění v pražském Edenu.

Výkony rozhodčích jsou pod palbou kritiky už delší dobu, zejména kvůli údajným chybám ve prospěch Plzně. Po nedělním utkání Mladá Boleslav - Plzeň, ve kterém rozhodčí Jaroslav Bílek neodpískal proti Viktorii penaltu a pomezní chybně kvůli ofsajdu zastavil brejk domácích, dokonce deník Sport vyzval Peltu k odvolání Damkové.

Pelta přesto na dnešním shromáždění šéfku rozhodčích, která je partnerkou kontroverzního funkcionáře a místopředsedy FAČR Romana Berbra, podpořil a žádný klub, ani Mladá Boleslav, proti tomu neměl námitky. "Ze situace kolem rozhodčích samozřejmě radost nemám, ale špatné zprávy prodávají noviny lépe než ty dobré," řekl na tiskové konferenci místopředseda FAČR Dušan Svoboda.

"Já k tomu měl jeden krátký komentář, protože si myslím, že z hlediska kvality rozhodčích se nemáme za co stydět a v Evropě patříme k nadprůměru," přidal Svoboda, ale současně dodal, že komise rozhodčích by přeci jen měla přehodnotit kritéria k nominaci na listinu rozhodčích.

"Myslím, že vedle kvality by měl rozhodčí mít také maximální důvěru všech zainteresovaných stran," uvedl Svoboda. "Problém a atmosféra, která tady v poslední době panuje, je právě o důvěryhodnosti a komise by měla tímto směrem přemýšlet. Je to ale hodně subjektivní vnímání a to si musí vyhodnotit ti, kteří rozhodčí na listinu a k zápasům nominují," prohlásil.

 

Právě se děje

před 39 minutami

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Měsíc před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 77 míst

Měsíc před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 77 účastnických míst. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Aktualizováno před 55 minutami

Bitcoin a další kryptoměny kvůli zátahu na těžaře v Číně prudce klesají

Bitcoin a další kryptoměny v pondělí prudce klesají v reakci na rozhodnutí Číny rozšířit zátah na jejich těžaře do provincie S'-čchuan. Bitcoin poprvé od 8. června klesl pod 33 000 USD a dostal se až na 32 288 dolaru (696 463 Kč). Spolu s bitcoinem zamířily dolů i méně známé digitální měny včetně kryptoměnové dvojky etherea, které se poprvé od 23. května dostalo pod hranici 2000 dolarů. Bitcoin krátce po 13:00 SELČ podle specializovaného webu CoinDesk ztrácel za posledních 24 hodin 5,1 procenta na 32 205 USD. zatímco ethereum odepisovalo 7,5 procenta zhruba na 1930 dolarů. Kurzy na jednotlivých kryptoměnových burzách se mohou lišit.

Takzvaná těžba kryptoměn je v Číně velký byznys. Podle odhadu univerzity v Cambridge se v zemi k loňskému dubnu vytěžilo 65 procent světové produkce bitcoinů. Podle zdroje agentury Bloomberg slíbilo jedno z měst v jihozápadní provincii S'-čchuan úřadům, že do roka vykoření veškerou těžbu bitcoinů a etherea. Podle zprávy deníku Global Times, který podporuje vládní čínská komunistická strana, mělo uzavření četných bitcoinových dolů v této provincii za následek uzavření více než 90 procent kapacity těžby bitcoinů v Číně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy