Pelta o kauze Adámek: Musíme pracovat s fakty, ne s emocemi

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
16. 11. 2012 15:13
Pátečním zasedáním výkonného výboru FAČR žádné velké diskuze nad korupční kauzou v českém fotbale neproběhly.
Miroslav Pelta během utkání Ruska s Českou republikou v zíkladní skupině Eura 2012.
Miroslav Pelta během utkání Ruska s Českou republikou v zíkladní skupině Eura 2012. | Foto: Eduard Erben

Praha - Aféru kolem úplatku sudího Adámka na pátečním zasedání výkonný výbor Fotbalové asociace ČR neřešil. Předseda svazu měl jen rozhovor s šéfem Plzně Tomášem Paclíkem, který je zároveň členem výboru.

Majitel Viktorie se tento týden pustil do šéfa Sparty Daniela Křetínského, jeho výroky si můžete přečíst ZDE.

"S panem Paclíkem jsem mluvil. Malinko jsme se lišili v názorech na to, kdo co rozpoutal. Ale já jsem klidnější než on. Musím se dívat na fakta a neřešit emoce," řekl předseda svazu Miroslav Pelta.

Krom krátké diskuze, během které členové sdělili své názory o celé kauze, se výkonný výbor aférou dál nezabýval. I přesto, že případ už začala vyšetřovat disciplinární komise FAČR.

Pelta: S Křetínským kauza souvisí

"Teď musíme počkat, co vyšetří policie a disciplinární komise. Tyto orgány musí určit, zda je případ pravdivý, či ne," přednesl důvody, proč o kauze výbor detailněji nejednal.

Jakožto majitel fotbalového Jablonce, ale odmítl konkrétně zápas s Plzní, který měl být na jaře ovlivněn, komentovat. "O tom z této pozice nemůžu mluvit, jen bych rozvířil další emce. Po té prohře jsem byl samozřejmě zklamán, protože nerad prohrávám, to je všechno," prohlásil šéf svazu.

To, že rozjetá aféra souvisí s informacemi, které mu s černou taškou v ruce přinesl Daniel Křetínský, ovšem potvrdil. "To je jasné na každý pád. Pan Křetínský upozornil na systémové ovlivňování zápasů v českém fotbale. Teď se řeší jeden konkrétní případ a je otázka, zda se jich objeví víc," dodal Pelta.

Výbor určí nástupce Kučery až v červnu

Zároveň přiznal, že o aféře už mluvil i se zástupci UEFA. "Bylo to ale jen na pracovní schůzce ohledně mistrovství světa a bavili jsme se spíše obecně o korupci a sázkařských kauzách v evropském fotbale."

Jeden problém související korupcí už řešit musel a to oficiální rezignaci moravského místopředsedy FAČR Dalibora Kučery, který odstoupil ze svých funkcí, protože byl odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody za v jiné úplatkářské kauze.

Výkonný výbor jeho rezignaci přijal, nového místopředsedu ale zvolí až příští rok na červnovém zasedání.

 

Právě se děje

Další zprávy