Pelta musel být převezen do vazební nemocnice. Údajně měl problémy s vysokým krevním tlakem

Sport Sport
Aktualizováno 11. 5. 2017 14:01
Zatčený šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta byl podle informací deníku Právo převezen do nemocnice. Povaha jeho zdravotních obtíží zatím není oficiálně známa.
Miroslav Pelta je momentálně v nemocnici
Miroslav Pelta je momentálně v nemocnici | Foto: ČTK

Praha - Miroslav Pelta byl v noci na čtvrtek převezen do vazební nemocnice v Brně. Důvody hospitalizace předsedy fotbalové asociace (FAČR), který je od minulého týdne ve vazbě, zatím nikdo oficiálně nespecifikoval, nicméně podle informací Aktuálně.cz jablonecký boss v posledních dnech trpěl psychickými problémy a vysokým krevním tlakem.

Informaci o převozu do nemocnice potvrdil Peltův právní zástupce Bronislav Šerák. "Teď mi volali z kanceláře, že přišlo vyrozumění o tom, že pan Pelta byl převezen k hospitalizaci do nemocnice vazební věznice v Brně. Informace o jeho zdravotním stavu nemám, jen nám to oficiálně oznámila vězeňská služba Ruzyně."

"Hlavní je, aby byl pan Pelta v pořádku. Z technického pohledu to pro nás komplikace není," dodal Šerák ČTK s tím, že ve středu s Peltou osobně mluvil ještě ve vazbě v Ruzyni, kde byl Pelta od minulého pátku.

Pelta už delší dobu trpí srdečními a cévními problémy. Lékaři mu měli doporučit, aby změnil životní styl, protože nadváha a dlouhodobý stres jeho zdravotní stav zhoršovaly. Jablonecký boss měl v minulosti brát i antidepresiva.

Předseda FAČR byl zadržen minulou středu v rámci rozsáhlé policejní razie, která probíhala v sídle fotbalové federace, v jabloneckém klubu, na ministerstvu školství, pražském magistrátu a v sídle České unie sportu. Spolu s ním putovala do vazby náměstkyně ministryně Valachové Simona Kratochvílová, z trestných činů souvisejících s nezákonným rozdělováním dotací byl obviněn i Zdeněk Bříza, šéf odboru sportu na MŠMT.

Policie Peltu a Kratochvílovou zatkla na základě odposlechů, ve kterých si oba domlouvali rozdělení sportovních dotací mimo zákonná kritéria. Oba se na nich domlouvali nezávisle na jednání expertní komise, mimo jiné i v bytě v centru Prahy, který za tím účelem Pelta pronajal. Radiožurnál to zjistil od vyšetřovatelů. Článek si můžete přečíst ZDE.

Kvůli celé kauze už oznámila rezignaci ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), přímá nadřízená Kratochvílové. Celá kauza také tvrdě dopadá na fotbalové organizace sdružené v FAČR, neboť Valachová krátce před svojí rezignací proplácení dotací do fotbalu pro letošní rok pozastavila. Asociace je navíc jako právnická osoba vedle Pelty, Kratochvílové a Břízy dalším obviněným v kauze.

Průběžně aktualizujeme…

 

Právě se děje

před 33 minutami

Při střelbě na Jižním Městě zemřel muž, žena je vážně zraněná

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě. Muž svým zraněním na místě podlehl, žena skončila v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté.

Podle policie se střílelo před 05:00 v Ledvinově ulici. Muž utrpěl střelné zranění hlavy, žena měla zranění břicha. "Vzhledem k povaze případu nebudeme v současné době sdělovat další informace," řekla pražská policejní mluvčí Lucie Drábková.

před 1 hodinou

Nehoda u Slavkova zastavila provoz u Slavkova, jeden muž zemřel a tři jsou těžce zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla Kropáčková.

Další zprávy