Pelta po debatě s hráči: V realizačním týmu budou změny!

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 10. 2013 21:00
Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta má po dnešní debatě s reprezentanty jasno, jaké změny musí u národního mužstva udělat a koho v realizačním týmu vyměnit.
Miroslav Pelta je po sezení s hráči spokojený. Zděděný realizační tým prý nyní sestaví podle přání hráčů.
Miroslav Pelta je po sezení s hráči spokojený. Zděděný realizační tým prý nyní sestaví podle přání hráčů. | Foto: CPA Eduard Erben

La Valletta - Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta má po nedělní debatě s reprezentanty jasno, jaké změny musí u národního mužstva udělat a koho v realizačním týmu vyměnit.

Potěšilo ho, jak velký mají zkušení hráči zájem o budoucnost týmu, a věří, že se povede vrátit reprezentaci na vítěznou vlnu a vybojovat úspěch v kvalifikaci mistrovství Evropy 2016.

"Hráčům se některé věci hodně nelíbí"

Pelta si během přípravy na Maltě před závěrečným utkání kvalifikace MS sedl s osmi nejzkušenějšími hráči z aktuální nominace a téměř dvě hodiny vedli debatu, která přinesla předsedovi odpovědi na otázky ohledně fungování týmu.

"Řešili jsme spíše lidi v realizačním týmu, lidi, kteří se mají starat o organizaci. Řešili jsme spokojenost hráčů s vybavením, ekonomickým úsekem a všechny tyto oblasti. Nyní mám naprosto jasno o tom, jakým směrem se mám vydat a jaká mám přijmout opatření," řekl Pelta novinářům.

Debata s hráči prý byla mnohem otevřenější než dříve.

"Dokud jsme byli v kvalifikaci ve hře, tak se mnou mluvili hráči opatrně, jen občas něco naznačili. Dnes to z nás spadlo, čtyři dny jsme tu společně na hotelu, tak jsme si nalili čistého vína. Některé věci se hráčům hodně nelíbí a neodpovídají podle nich úrovni reprezentace. Mají srovnání ze zahraničních klubů. A nyní se chceme pokusit to zlepšit," řekl Pelta.

"Varianta českého trenéra se bude líbit"

Řešilo se především personální obsazení kolem týmu.

"Já tento realizační tým zdědil po předchozím vedení. Podle mě byl hodně široký. Teď je pravá chvíle na to, abychom udělali pořádek. Dnes jsme si udělali personální strategii, abych věděl, s kým byla spokojenost, s kým menší, kdo zapadl a kdo ne. Určitě budou významné změny mezi lidmi, kteří se o tým starají,” vysvětlil.

Hráčům rovněž sdělil, kterého trenéra chce k týmu přivést. Konkrétní jméno veřejnosti prozradit nechtěl, ale znovu naznačil, že jde o plzeňského kouče Pavla Vrbu.

"Já mám jasno, koho za trenéra chci. Ale nemohu to vyslovit, protože je zaměstnán v klubu a nebylo by proto fér o tom mluvit, dokud není dohoda. Mně by se to také nelíbilo, kdybych byl na druhé straně. Ale nebudu lhát a říkat, že dělám někoho jiného, když to není pravda. Chceme udělat českou variantu, která by se líbila fanouškům, médiím, hráčům, ale dokud není dohoda, tak to nemohu komentovat," řekl Pelta.

"Debatu řídili Čech a Drobný" 

Potěšilo ho, jak hráči aktivně debatu vyvolávali. "Pro mě je hodně důležité, že chtěli komunikovat. Zajímavé je, že nejvíce mluvili gólmani. Já byl brankář a za hráče nejvíce mluvili Petr Čech a Jarda Drobný. Brankáři to prostě řídí," dodal Pelta s úsměvem.

Z hráčů navíc cítí, že všichni mají zájem v reprezentaci pokračovat. A to včetně kapitána Tomáše Rosického, který na Maltě chyběl.

"Tomáš je naprosto bezproblémový. Chce reprezentovat, jen teď poprosil o volno, aby mohl doléčit zranění. Kdybychom na pozvánce trvali, tak by přijel. Hlavní je, aby byl zdravý, protože je to fotbalový génius a potřebujeme ho. Na druhou stranu to ale nechci stavět tak, že reprezentace je jen Rosický. On je s Čechem klíčovým hráčem, ale potřebujeme mít silný celý mančaft včetně realizačního týmu, abychom byli znovu úspěšní a dostali jsme se na EURO," dodal první muž českého fotbalu.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy