Pelta chystá revoluci. Zápisy o utkáních i registrace online

Luděk Mádl Luděk Mádl
Aktualizováno 8. 12. 2014 20:38
Fotbalová asociace ČR chystá plnou elektronizaci své agendy. Zápisy o utkáních se budou od 1. 7. vyplňovat online
Konec psacích strojů, fotbalová agenda míří na internet
Konec psacích strojů, fotbalová agenda míří na internet | Foto: Thinkstock

Praha - Peltova fotbalová vláda vyhlásila "online revoluci". Od příští sezony už v kanceláři FC Horní Dolní neuvidíte dědu v čepici, jak vyťukává zápis o utkání na psacím stroji z poloviny minulého století. Veškerá svazová agenda se totiž začne vyřizovat elektronicky, online.

Co to znamená? "Začneme hrát fotbal bez papírových registraček. Elektronicky, tedy na internetu, se od 1. července budou řešit i všechny změny registrací. Nový klub si hráče vyžádá, starý souhlas se změnou potvrdí - a bude to. Už žádné sáhodlouhé fronty u míst svazové registrace," říká Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

Stejně tak se budou od 1. 7. online vyplňovat také zápisy o utkání. Fotbalová asociace si je vědoma, že některé kluby s tím mohou mít technický problém.

"Nabídneme podmínky na výhodný leasing počítače nebo řešení internetového připojení," říká Ondřej Lípa, ředitel komunikace FAČR. Od úterý by měla být v provozu webová stránka, která přinese k celé záležitosti vyčerpávající uživatelský servis.

Akademie odložili, Hřebíka kooptovali

Revoluce týkající se zřízení akademií se odkládá. Tedy spíše se odkládá datum, kdy se zpřesní, jak bude vypadat. Poté, co strukturu, kterou navrhovala pracovní skupina vedená Dušanem Fitzelem, v médiích ostře napadl Jaroslav Hřebík, byl právě sportovní ředitel Sparty do pracovní skupiny, která se teď jmenuje Rada pro rozvoj koncepce mládeže, kooptován. A její nový návrh by měl být na světě někdy v únoru.

Novým manažerem reprezentačního týmu do 21 let byl jmenován Jaromír Šeterle. Tato funkce se zřizuje nově, za půl roku se česká "lvíčata" v domácím prostředí představí na mistrovství Evropy své věkové kategorie.

Tři měsíce bez platu = jsi volný

Jednání FAČR s UEFA a Českou asociací fotbalových hráčů, kterou vede Markéta Haindlová, vedlo k vypracování závazného standardu smluv pro hráče, platného od 1. dubna 2015. Spor se vedl o to, zda hráči zůstanou nadále osobami samostatně výdělečně činnými, nebo se stanou zaměstnanci. Tady k žádnému razantnímu posunu nedošlo, v praxi zůstane model OSVČ i nadále uplatňován. Ale změny nastanou jinde.

"Podle nového standardu smlouvy například bude platit, že pokud hráč po tři měsíce neobdrží plat, bude volný. Stejně tak nově platí, že se na FAČR budou registrovat smlouvy hráčů včetně všech jejich dodatků, nejen těch o prodloužení smlouvy jako doposud," upřesnil Rudolf Řepka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Sněmovna zřejmě znovu vydá Babiše k trestnímu stíhání, doporučil to imunitní výbor

Sněmovna pravděpodobně opět vydá bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Plénu to doporučil mandátový a imunitní výbor, jenž ke kauze také vyslechl státního zástupce Jaroslava Šarocha. O výsledku jednání informovala předsedkyně výboru Helena Válková (ANO).

Případ se týká údajného dotačního podvodu. Babiš, který dopoledne možnost vyjádřit se před členy výboru nevyužil, vinu dlouhodobě odmítá. Stíhání je podle něj politické a na objednávku. Sněmovní plénum by mohlo rozhodnout příští týden.

Případ Čapí hnízdo pokračuje třetí volební období. Sněmovna Babiše ke stíhání v minulosti vydala už dvakrát. Kromě předsedy hnutí ANO je v případu kolem padesátimilionové dotace na výstavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo obviněna i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Stíhání se týká podezření z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů. Je to nejméně za téměř 20 let

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů, což je asi o 18 000 méně než předloni Oproti období před krizí jde o pokles zhruba o 57 procent, zároveň je to nejméně za téměř 20 let. Oznámilo to dnes Řízení letového provozu (ŘLP). Ještě výrazněji oslabil provoz během krize na tuzemských letištích.

Provoz loni dosáhl mírně nad úroveň roku 2002, kdy dispečeři zaznamenali celkem 353 211 letů.

Zdroj: Ekonomika
Další zprávy