Pellegrini zvládl ligovou premiéru za Man City na jedničku

19. 8. 2013 23:00
Fotbalisté Manchesteru City v úvodním zápase nového ročníku Premier League vyhráli 4:0 a vévodí tabulce. | Foto: Reuters

Manchester - Chilský trenér Manuel Pellegrini zahájil své působení na lavičce Manchesteru City vítězstvím 4:0 nad Newcastlem. Loňští mistři tak díky skóre vedou po kompletním úvodním kole tabulku Premier League.

Bývalý kouč Realu Madrid Pellegrini, jenž v létě nahradil odvolaného Roberta Manciniho, se mohl poprvé radovat už v 6. minutě, kdy otevřel skóre David Silva.

Ve 22. minutě zvýšil Sergio Agüero, na němž se navíc v nastavení první půle vyfauloval hostující David Taylor a byl vyloučen.

Snaha oslabeného Newcastlu o zvrat vzala za své už po pěti minutách druhého poločasu, kdy přidal z přímého kopu třetí branku Yaya Touré.

Skóre uzavřel čtvrt hodiny před koncem střídající Samir Nasri a jen skvělým zákrokům gólmana Tima Krula mohli hosté děkovat, že neodjeli z Manchesteru s ještě větším debaklem.