Pekhart sebral mistrovi body, Jiráčkovi premiéra nevyšla

1. 9. 2012 17:49
Český útočník Norimberku se jednou brankou podílel na remíze s Borussí Dortmund.
Tomáš Pekhart se raduje z branky v síti Dortmundu. | Video: Sport

Norimberk - Český útočník Tomáš Pekhart zařídil svým desátým bundesligovým gólem Norimberku v druhém kole soutěže remízu 1:1 s obhájcem titulu Dortmundem. Hamburk s debutující posilou Petrem Jiráčkem prohrál na hřišti Brém 0:2.

Sušický rodák Pekhart otevřel skóre domácího zápasu proti Dortmundu přesnou hlavičkou po rohovém kopu Japonce Hirošiho Kijotakeho v 31. minutě. Vstřelil tak svůj první gól v nové sezoně a celkově desátý od příchodu z Jablonce.

Po velkém závaru ale dokázal pět minut před pauzou na konečných 1:1 srovnat Jakub Blaszczykowski. Dortmund poprvé ztratil a zatím oba góly v sezoně mu dali čeští hráči - v prvním kole totiž překonal brankáře Romana Weidenfellera Theodor Gebre Selassie.

Právě pravý bek české reprezentace s Brémami pokazil ve vzájemném duelu premiéru čerstvé posile Hamburku Jiráčkovi. Bývalý plzeňský hráč zaujal po příchodu z Wolfsburgu pozici ve středu hřiště a hned po čtvrthodině severoněmeckého derby předvedl odvážný obranný zákrok v pokutovém území, při kterém se mírně zranil.

Rozhodčí však odpískal až jiné zákroky v šestnáctce: první body v sezoně zajistil Werderu v 52. minutě záložník Aaron Hunt, který si na pokutový kop troufl, přestože těsně před přestávkou ve stejné příležitosti selhal. Vedení pak po jeho asistenci pojistil Nils Petersen. Hamburk zůstává bez bodu i vstřelené branky.

Záložník Jan Morávek z Augsburgu si zahrál posledních 30 minut zápasu proti svému předchozímu týmu Schalke. Favorizovaný gelsenkirchenský klub ale už při jeho příchodu na hřiště doma vedl 2:0.

Poté ještě skóre navýšil rozdíl nejlepší střelec posledního ročníku Klaas-Jan Huntelaar a skóre jen na konečných 1:3 zmírnil Torsten Oehrl. Záložník hostů Milan Petržela podobně jako před týdnem proti Düsseldorfu odehrál závěrečné čtyři minuty.

Leverkusen s obráncem Michalem Kadlecem v základní sestavě poprvé vyhrál, když doma porazil Freiburg 2:0.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Brémy - Hamburk 2:0 (52. Hunt z pen., 67. Petersen), Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 0:4 (39. vlastní Compper, 43. Schwegler, 82. Meier z pen., 90. Lanig), Leverkusen - Freiburg 2:0 (8. Castro, 54. Wollscheid), Norimberk - Dortmund 1:1 (31. Pekhart - 40. Blaszczykowski), Schalke - Augsburg 3:1 (33. Papadopulos, 40. Jones, 72. Huntelaar - 79. Oehrl), Düsseldorf - Mönchengladbach 0:0.