Pekhart poprvé skóroval za AEK Atény a přispěl k remíze

20. 2. 2016 21:47
Tomáš Pekhart poprvé nastoupil v základní sestavě fotbalistů AEK Atény a hned vstřelil premiérový gól. Přispěl jím k remíze 1:1 v zápase řecké ligy na hřišti Iraklisu Soluň.
Tomáš Pekhart ještě v dresu Norimberku
Tomáš Pekhart ještě v dresu Norimberku | Foto: Facebook

Soluň - Tomáš Pekhart poprvé nastoupil v základní sestavě fotbalistů AEK Atény a hned vstřelil premiérový gól. Přispěl jím k remíze 1:1 v zápase řecké ligy na hřišti Iraklisu Soluň. Šestadvacetiletý útočník, který do AEK přestoupil na začátku února z bundesligového Ingolstadtu, skóroval poprvé od 22. února 2014.

Pekhart do předchozích dvou ligových duelů nastoupil coby střídající hráč, tentokrát ale dostal od trenéra Poyeta důvěru od začátku a uruguayskému kouči se odvděčil vstřelenou brankou. V 74. minutě odchovanec pražské Slavie otevřel skóre, za pět minut ale vyrovnal domácí stoper Ziabaris a rozhodl o dělbě bodů. Hráči AEK jsou na druhém místě tabulky se ztrátou 15 bodů na vedoucí Olympiakos Pireus.