Pekhart dal gól, Dortmund porazil Jiráčkův Wolfsburg

7. 4. 2012 18:20
Wolfsburg - Dortmund 1:3, Bayern Mnichov - Augsburg 2:1

Berlín - Fotbalový útočník Norimberku Tomáš Pekhart vstřelil v německé lize svou šestou branku v této sezoně. Bavorský tým však na hřišti Freiburgu neudržel dvoubrankové vedení a remizoval 2:2.

Mistrovský Dortmund vyhrál 3:1 ve Wolfsburgu a udržel v čele tříbrankový náskok před Bayernem Mnichov, který doma zdolal 2:1 nováčka z Augsburgu díky nejlepšímu ligovému střelci Gomezovi.

Dvaadvacetiletý Pekhart se prosadil v nastavení prvního poločasu po rohovém kopu a ukončil tak svůj pětizápasový střelecký půst. Před ním otevřel skóre spoluhráč Didavi. Po změně stran však Freiburgu, na jehož lavičce zůstal český obránce Pavel Krmaš, zachránili remízu Caligiuri z penalty a Makiadi.

Vedení Hamburku je proti odchodu Jarolíma a Drobného
Schalke zachránilo bod deset minut před koncem

Dortmund poslal do vedení po dvaceti minutách nejlepší střelec týmu Lewandowski a tři minuty po přestávce přidal druhý gól Gündogan. "Vlci", v jejichž záloze odehrál celý zápas Jan Polák a posledních 36 minut také Petr Jiráček, snížili v 61. minutě zásluhou Madžukiče. V 86. minutě však vyl vyloučen po druhé žluté kartě domácí obránce Madlung a Borussii v závěru pojistil výhru druhým zásahem Lewandowski.

Bayern vedl hned od první minuty zásluhou Gomeze, ale ve 23. minutě vyrovnal Korejec Ku Ča-čchol. Favorit rozhodl o deváté soutěžní výhře za sebou po hodině hry díky druhému gólu Gomeze. Nejlepší střelec soutěže, který v týdnu v Mnichově prodloužil smlouvu o čtyři roky, si polepšil na 25 zásahů.