Pekhart a jeho Norimberk v poháru končí

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
20. 12. 2011 23:19
Ve španělském poháru jde dál Real Madrid i Espanyol

Norimberk - Nečekaně už v osmifinále skončil bundesligový Norimberk svoji pouť letošním ročníkem německého poháru. Z "Pokalu" se poroučí po úterní porážce 0:1 od druholigového Fürthu.

Za Norimberk odehrál celé utkání český reprezentační útočník Tomáš Pekhart, jenž se ale na rozdíl od víkendového zápasu s Leverkusenem gólově neprosadil. Jediný gól v zápase tak vstřelil hostující Edgar Prib.

Nakročeno k senzaci měla také druholigová Bochum, která vedla nad Bayernem Mnichov od 26. minut brankou Giovanni Federica, ale Toni Kroos zařídil v 52. minutě favoritovi vyrovnání a v 90. minutě zápas rozhodl Arjen Robben.

Schalke v. Brémy 5:0. Fanouškům Plzně padaly čelisti
Raúl poslal vzkaz Plzni. Hattrickem zničil Brémy

Ještě napínavější osmifinále prožili fanoušci úřadujícího šampiona Borussie Dortmund, která s Düsseldorfem hrála od 36. minuty o deseti a nakonec pro sebe zápas rozhodla až v dramatickém penaltovém rozstřelu, který vestfálský celek vyhrál 5:4.

Pohárová klání se v úterý večer hrála také ve Španělsku, kde mezi šestnáct nejlepších postoupil obhájce trofeje Real Madrid. "Bílý Balet" i v kombinované sestavě v odvetě porazil Ponferradinu 5:1. Dvěma brankami se na výhře Realu podílel mladík Callejon.

Do další fáze soutěže postoupila i Mallorca a Espaňol Barcelona.