Pazzini hattrickem zachránil AC Milán od dalšího průšvihu

1. 9. 2012 23:12
Giampaola Pazziniho se raduje z gólu
Giampaola Pazziniho se raduje z gólu | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AC Milán díky hattricku nové posily Giampaola Pazziniho porazili Boloňu 3:1 a ve 2. kole italské ligy získali do tabulky první body.

Milánský tým začal cestu za nápravou překvapivé domácí porážky 0:1 se Sampdorií Janov z úvodního kola dobře. V 16. minutě otevřel Pazzini skóre z penalty, avšak ze stejné situace se nemýlil tři minuty před přestávkou ani útočník soupeře Alessandro Diamanti.

Další ztrátu favorita však odvrátil dalšími dvěma brankami v poslední čtvrthodině Pazzini, který před týdnem přišel z Interu. Opačným směrem AC poslalo útočníka Antonia Cassana a navíc 7,5 milionu eur (asi 186 milionů korun).

Turín přejel Pescaru

FC Turín porazil v duelu nováčků Pescaru 3:0. Roli mu ulehčilo především vyloučení Christiana Terlizziho za penaltový faul.

Rolando Bianchi sice pokutový kop neproměnil, jeho zaváhání ale už za sedm minut napravil Alessandro Sgrigna.

Ve druhém poločase přidali další branky Matteo Brighi a Bianchi. Nejlépe střílející tým posledního ročníku druhé italské ligy Pescara zůstává po dvou zápasech bez gólu i bodu, turínský tým má po remíze 0:0 se Sienou a dnešní výhře kvůli odpočtu na kontě jen tři body.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

FC Turín - Pescara 3:0 (34. Sgrigna, 59. Brighi, 62. Bianchi), Boloňa - AC Milán 1:3 (41. Diamanti z pen. - 16. z pen., 77. a 85. Pazzini).