Pavelka: Nový tým Liberce si po změnách skvěle sedl

ČTK ČTK
27. 8. 2015 23:58
Záložník David Pavelka se po vítězství 1:0 v odvetě 4. předkola proti Hajduku Split mohl s fotbalisty Liberce radovat z druhého postupu do základní skupiny Evropské ligy za poslední tři roky
David Pavelka (8) patří mezi opory libereckého týmu.
David Pavelka (8) patří mezi opory libereckého týmu. | Foto: oz mualem, yedioth aharonoth

Split  - Záložník David Pavelka se po čtvrtečním vítězství 1:0 v odvetě 4. předkola proti Hajduku Split mohl s fotbalisty Liberce radovat z druhého postupu do základní skupiny Evropské ligy za poslední tři roky. Ten současný je o to cennější, že ještě na jaře Slovan bojoval v lize o záchranu a jednu chvíli byl poslední v tabulce.

Štěstí? Prostup byl zasloužený

"Jsem hrozně rád, že se to povedlo, protože za ten minulý postup pořád posloucháme, že to štěstí, které jsme si vybrali, je neuvěřitelné. Samozřejmě štěstí bylo, přejít přes Udine se poštěstí málokomu. Ale teď myslím, že jsme ta předkola zvládli tak, že tam patříme," řekl novinářům Pavelka.

Slovan v minulé sezoně bojoval v lize o záchranu, ale v létě přišel nový trenér Jindřich Trpišovský i spousta posila a tým si rychle sedl. "Už po vítězství v poháru jsem říkal, že doufám, že ta minulá sezona nebo ten půlrok, bude motivací pro vedení i nás hráče, aby se to tady zlomilo," uvedl liberecký kapitán.

"Vedení udělalo úplné maximum při letní přípravě, přišla spousta nových hráčů, doplnil se kádr. Vše mělo hlavu a patu a sedlo si to nečekaně rychle. Nese to ovoce už teď," těšilo Pavelku.

Přestože liberecký tým se skládal v podstatě za pochodu a někteří hráči přišli na poslední chvíli, ve Splitu předvedl Slovan zkušený pohárový výkon.

"Jsem hrdý na to, že můžu být součástí tohohle mužstva. Máme mladý tým, ale když se tomu vetkne správná taktika a odhodlání, vypadáme jako zkušený tým. Už když jsem po prvním zápase mluvil s trenérem Šilhavým, říkal, že jsme to uhráli jako zkušené pohárové mužstvo. Já bych to tak neřekl, ale cením si toho, že to vidí ostatní lidé," uvedl Pavelka.

Atmosféra nevyvedla Liberec z rovnováhy

Během čtvrtečního duelu si užíval atmosféru, kterou vytvářelo přes 32 tisíc diváků. "Atmosféra to bylo něco neuvěřitelného. Když se odbourají některé věci, které k tomu nepatří, tak jsou Chorvati prostě bezkonkurenční."

Příznivci Hajduku vyrazili za libereckými hráči den před zápasem k hotelu a chtěli jim znepříjemnit noc. Slovan přitom bydlel mimo Split.

"Nebylo to zase tak dramatické, jak to vypadalo. Přes večer k nám putovala asi tříkilometrová kolona, ale naštěstí se k nám dostala jen hrstka. Pár dělbuchů, nějaké troubení. Asi hodinu a půl, takže ještě v pohodě," přiblížil Pavelka.

Na dobrou atmosféru se těší i ve skupině. Při pátečním losu si přeje zvučné soupeře. "Doufám, že při losu dostaneme nějaké chuťovky a přivedeme do Liberce nějaké tradiční kluby. Ve skupině už s námi nikdo nepočítá, chceme si to užít," uvedl Pavelka, který byl nominován na zápasy kvalifikace ME s Kazachstánem a v Lotyšsku.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Prezident Zeman udělí in memoriam Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi.

Další zprávy