Berger popírá, že málem cestoval spadlým airbusem

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 27. 3. 2015 9:54
Bývalý český fotbalový reprezentant Patrik Berger popřel zprávy z Arméni, které tvrdily, že se jen shodou náhod vyhnul letu spadlého Airbusu A320.
Patrik Berger v dobách největší slávy
Patrik Berger v dobách největší slávy | Foto: Eduard Erben

Jerevan - Bývalý český fotbalový reprezentant Patrik Berger popřel zprávy z Arménie, podle kterých jen shodou  okolností vyvázl z havárie německého Airbusu A320, v jehož troskách v úterý zahynulo všech 150 lidí, kteří byli na palubě.

"Zprávy o tom, že jsem si měl změnit let jsou lži! V pondělí jsem letěl z Barcelony do Prahy, přesně jak bylo naplánováno," uvedl jednačtyřicetiletý bývalý fotbalista na Twitteru.

Arménský zpravodajský server news.am, přitom tvrdil, že Berger na poslední chvíli vrátil letenku na osudný spoj z Barcelony do Düsseldorfu, který se zřítil ve francouzských Alpách.

Kvůli spadlému letadlu měl pak následně Berger být v šoku a odříct účast na sobotním exhibičním zápase v Jerevanu, napsal ve čtvrtek news.am.

Do Jerevanu nepřiletí

V arménské metropoli měl Berger hrát za výběr světa mimo jiné s Robertem Carlosem, Gennarem Gattusem, Christem Stoičkovem nebo Jarim Litmanenem proti hráčům někdejšího Sovětského svazu. Zápas je pořádán při příležitosti šedesátin arménské fotbalové legendy Chorena Oganesjana.

"Berger měl letenku do toho letadla a vyvázl šťastnou náhodou, protože se na letišti zdržel. Je to jenom člověk se svým nervovým systémem. Každý normální člověk by za těchto okolností v nejbližších dnech do letadla nenastoupil," citovala arménská tisková agentura Novosti-Armenija člena organizačního výboru sobotního zápasu Vitalije Prichodčenka, který vysvětloval, proč Berger do Jerevanu nepřiletí.

Airbus německé společnosti Germanwings podle čtvrtečního oznámení francouzských vyšetřovatelů havaroval poté, co druhý pilot nepustil kapitána do pilotní kabiny a záměrně změnil kurs stroje tak, že následoval náraz na zem.

 

Právě se děje

Další zprávy