Pastoor: Pokud Uhrin rasisticky urážel, musí být potrestán

Takto Fernando Neves vyčinil za žlutou kartu sudímu Zbyňku Proskemu. Hned poté se stejně pustil do kouče Dušana Uhrina. Předcházelo tomu Uhrinovo rasistické oslovení?
Fernando Neves byl jedním z hlavních postav pondělního souboje Slavie s Plzní.
Hořava skončil na zemi a nechal se ošetřit.
Neves sice protestoval, ale nebylo mu to nic platné.
Podle domácích měl údajně v tuto chvíli trenér Plzně Dušan Uhrin rasisticky napadnou Nevese. (Více najdete v rozhovoru s trenérem Slavie Alexem Pastoorem)
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
21. 4. 2014 19:30
Podle hráčů Slavie, která se po prohře 0:2 nedokázala odpoutat ze sestupové 15. příčky tabulky, urazil trenér Viktorie Dušan Uhrin obránce Slavie černé pleti Fernanda Nevese rasistickým oslovením.

Praha - Ve velkých emocích se nesl závěr pondělní dohrávky 25. kola Gambrinus ligy mezi fotbalisty pražské Slavie a Viktorie Plzeň.

Podle hráčů Slavie, která se po prohře 0:2 nedokázala odpoutat ze sestupové 15. příčky tabulky, urazil trenér Viktorie Dušan Uhrin obránce Slavie černé pleti Fernanda Nevese rasistickým oslovením, což po zápase velice namíchlo trenéra sešívaných Alexe Pastoora

"Sám jsem sice neslyšel, co jejich trenér (Uhrin) Nevesovi řekl, ale pokud ho rasisticky urazil, velmi by mě tím naštval a žádal bych po odpovědných lidech, aby to tvrdě potrestali," zuřil na tiskové konferenci po zápase nizozemský trenér.

Pane Pastoore, kdy k rasistickému chování pana Uhrina přesně došlo a co měl Nevesovi přesně říct? Trenér soupeře totiž tvrdil, že na něj řval Neves a že on sám mu vůbec nic neřekl...
Slyšel jsem, že trenér Plzně pronesl k Nevesovi hanlivé oslovení týkající se jeho rasy. Pokud je to pravda, určitě by se to mělo prozkoumat. Vím, že se oba hádali, protože jejich hráč (Hořava) předstíral, že byl sestřelen, za což měl pan Uhrin Nevese urazit. 

Jak se s takovým jednáním sžívá kouč, který je z Nizozemska na soužití různých ras zvyklý?
Snažím se kontrolovat své emoce, vaří se ve mně ale krev. Kdybych se ale měl ovládat emocemi, co by pak měli dělat hráči na hřišti. Nedokážu pochopit ani to, že Nevese uráželi po celý zápas fanoušci soupeře. Tohle totiž uráží i mě.

Právě Neves dostal po zmíněném střetu s Hořavou čtvrtou žlutou kartu, kvůli níž Vám bude chybět v příštím týdnu v důležitém derby na hřišti Bohemians 1905. Jak jste ten střet viděl?
I ten první gól soupeře padl ze standardní situace, po níž nevíme, proč byla nařízena. Nikdo žádný faul neviděl, nebo vy ano? Stejně tak nechápu, proč dostal žlutou kartu Neves, pro nějž to znamená stop v tak klíčovém zápase pro nás. Je to velký bojovník a bude nám hodně chybět. 

Jak vůbec vnímáte, že do závěrečných pěti kol jdete ze sestupové 15. příčky?
Hráči byli v kabině velmi zklamání, oproti zápasu se Spartou se nemáme za co stydět, což nám dodá sebevědomí do důležitých zápasů o záchranu v závěru sezony. 

Mluvil jste o vašem výkonu v zápase se Spartou. O kolik byl tedy dnes lepší?
Každý bod proti dvěma nejlepším celkům ligy je bonus. Oproti zápasu byl náš projev zcela jiný, zasloužili jsme si vyhrát, bohužel jsme opět neproměňovali gólové šance. 

Právě střílení branek je největší slabinou Slavie v této sezoně. Vždyť ve 25 zápasech vstřelila pouhých 19 gólů. Co se musí stát, abyste je konečně začali střílet?
Bylo to nejlepší utkání, co jsme pod mým vedením odehráli. Kdybych věděl, jaký je recept na střílení branek, řeknu vám ho, bohužel se s tím trápíme ve všech zápasech, ale já věřím, že v příštím zápase jej prolomíme. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy