Pastoor: Pokud Uhrin rasisticky urážel, musí být potrestán

Takto Fernando Neves vyčinil za žlutou kartu sudímu Zbyňku Proskemu. Hned poté se stejně pustil do kouče Dušana Uhrina. Předcházelo tomu Uhrinovo rasistické oslovení?
Fernando Neves byl jedním z hlavních postav pondělního souboje Slavie s Plzní.
Hořava skončil na zemi a nechal se ošetřit.
Neves sice protestoval, ale nebylo mu to nic platné.
Podle domácích měl údajně v tuto chvíli trenér Plzně Dušan Uhrin rasisticky napadnou Nevese. (Více najdete v rozhovoru s trenérem Slavie Alexem Pastoorem)
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
21. 4. 2014 19:30
Podle hráčů Slavie, která se po prohře 0:2 nedokázala odpoutat ze sestupové 15. příčky tabulky, urazil trenér Viktorie Dušan Uhrin obránce Slavie černé pleti Fernanda Nevese rasistickým oslovením.

Praha - Ve velkých emocích se nesl závěr pondělní dohrávky 25. kola Gambrinus ligy mezi fotbalisty pražské Slavie a Viktorie Plzeň.

Podle hráčů Slavie, která se po prohře 0:2 nedokázala odpoutat ze sestupové 15. příčky tabulky, urazil trenér Viktorie Dušan Uhrin obránce Slavie černé pleti Fernanda Nevese rasistickým oslovením, což po zápase velice namíchlo trenéra sešívaných Alexe Pastoora

"Sám jsem sice neslyšel, co jejich trenér (Uhrin) Nevesovi řekl, ale pokud ho rasisticky urazil, velmi by mě tím naštval a žádal bych po odpovědných lidech, aby to tvrdě potrestali," zuřil na tiskové konferenci po zápase nizozemský trenér.

Pane Pastoore, kdy k rasistickému chování pana Uhrina přesně došlo a co měl Nevesovi přesně říct? Trenér soupeře totiž tvrdil, že na něj řval Neves a že on sám mu vůbec nic neřekl...
Slyšel jsem, že trenér Plzně pronesl k Nevesovi hanlivé oslovení týkající se jeho rasy. Pokud je to pravda, určitě by se to mělo prozkoumat. Vím, že se oba hádali, protože jejich hráč (Hořava) předstíral, že byl sestřelen, za což měl pan Uhrin Nevese urazit. 

Jak se s takovým jednáním sžívá kouč, který je z Nizozemska na soužití různých ras zvyklý?
Snažím se kontrolovat své emoce, vaří se ve mně ale krev. Kdybych se ale měl ovládat emocemi, co by pak měli dělat hráči na hřišti. Nedokážu pochopit ani to, že Nevese uráželi po celý zápas fanoušci soupeře. Tohle totiž uráží i mě.

Právě Neves dostal po zmíněném střetu s Hořavou čtvrtou žlutou kartu, kvůli níž Vám bude chybět v příštím týdnu v důležitém derby na hřišti Bohemians 1905. Jak jste ten střet viděl?
I ten první gól soupeře padl ze standardní situace, po níž nevíme, proč byla nařízena. Nikdo žádný faul neviděl, nebo vy ano? Stejně tak nechápu, proč dostal žlutou kartu Neves, pro nějž to znamená stop v tak klíčovém zápase pro nás. Je to velký bojovník a bude nám hodně chybět. 

Jak vůbec vnímáte, že do závěrečných pěti kol jdete ze sestupové 15. příčky?
Hráči byli v kabině velmi zklamání, oproti zápasu se Spartou se nemáme za co stydět, což nám dodá sebevědomí do důležitých zápasů o záchranu v závěru sezony. 

Mluvil jste o vašem výkonu v zápase se Spartou. O kolik byl tedy dnes lepší?
Každý bod proti dvěma nejlepším celkům ligy je bonus. Oproti zápasu byl náš projev zcela jiný, zasloužili jsme si vyhrát, bohužel jsme opět neproměňovali gólové šance. 

Právě střílení branek je největší slabinou Slavie v této sezoně. Vždyť ve 25 zápasech vstřelila pouhých 19 gólů. Co se musí stát, abyste je konečně začali střílet?
Bylo to nejlepší utkání, co jsme pod mým vedením odehráli. Kdybych věděl, jaký je recept na střílení branek, řeknu vám ho, bohužel se s tím trápíme ve všech zápasech, ale já věřím, že v příštím zápase jej prolomíme. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Stávka v Norsku by mohla snížit těžbu ropy o 15 procent a plynu o čtvrtinu

Zaměstnanci plošin na těžbu ropy a zemního plynu z moře zahájili dnes v Norsku stávku, která by do soboty mohla snížit těžbu ropy v zemi o 15 procent a těžbu plynu o čtvrtinu. Vývoz plynu by se pak mohl snížit až o 56 procent. Zaměstnanci požadují zvýšení mezd kvůli vysoké inflaci, uvedl odborový svaz. Stávka přichází v době vysokých cen ropy a plynu a napjatých dodávek do Evropy kvůli omezení ruského vývozu.

Norsko je po Rusku druhým největším dodavatelem energií v Evropě a po jeho ropě a plynu je vysoká poptávka.

Další zprávy