reklama
 
 

Paska: Žádná vada, jen přetížení. Schickův přestup padl poté, co se po 15. červenci změnily podmínky

20. 7. 2017 18:30
Agent Pavel Paska vysvětluje, na čem ztroskotal přestup fotbalového reprezentanta Patrika Schicka ze Sampdorie Janov do Juventusu Turín

Praha - Z hlediska českého fotbalu mělo jít o přestup desetiletí. Předpokládalo se, že odchod Patrika Schicka ze Sampdorie Janov do Juventusu Turín za 30,5 milionu eur už je prakticky hotová věc a že podpis smlouvy je jen formalitou.

Jenže transfer odpovídající sumě 794 milionů korun, který by ze Schicka udělal už v jeho 21 letech druhého nejdražšího českého fotbalistu historie, hned po Pavlu Nedvědovi, se nakonec rozplynul jak pára nad hrncem.

A to přesto, že Patrik Schick odjel na zdravotní testy do Turína dokonce v průběhu rozehraného ME hráčů do 21 let v Polsku. "Čekám jen na výsledky lékařské prohlídky. Pokud vše bude v pořádku, měl bych v Turíně podepsat smlouvu," řekl Schick po zápase s Dánskem, kterým 24. června české vystoupení na "malém" Euru končilo.

Jenže tento týden, v úterý 18. července, Sampdoria i Juventus vydaly prohlášení, že jednání o Schickově přestupu končí. Neúspěšně.

Na to, co se zvrtlo, se deník Aktuálně.cz zeptal Pavla Pasky, šéfa agentury ISM, která Patrika Schicka zastupuje.

Tak tedy: Proč Patrik Schick nakonec do Juventusu nepřestoupil?

"Prakticky všechno bylo domluvené. K dohodě došlo jak mezi kluby navzájem, tak i mezi Patrikem a Juventusem. Ale všechno se natahovalo a trochu zdržovalo. A najednou na kalendáři uplynulo datum 15. července - a najednou bylo všechno jinak."

Jak tomu máme rozumět?

"Patrik Schick má ve smlouvě se Sampdorií Janov výstupní klauzuli na 30,5 milionu eur. A původní dohoda zněla, že právě tyhle peníze za něj Juventus vyplatí. Jenže zároveň platí, že té výstupní klauzule lze využít v každém kalendářním roce vždy jen do 15. července. A poté, co to datum uběhlo, se varianta s užitím výstupní klauzule uzavřela - a nastaly zase nové podmínky."

Co to znamená?

"Že Sampdoria chtěla najednou mnohem větší sumu. A také Juventus přišel se třemi, zcela novými variantami dalšího postupu."

A ty vypadaly jak?

"Nebudu to říkat do detailu, ale objevila se tam například i možnost hostování s opcí. S něčím takovým ale Sampdoria absolutně nesouhlasila. To šlo hned pod stůl."

Jakou roli v celém případu hrál zdravotní stav Patrika Schicka? Ví se, že v uplynulém týdnu absolvoval kontrolní zdravotní testy, spekulovalo se o lehké srdeční vadě. Jaká je tedy pravda?

"Pravda je taková, že Patrik Schick odehrál extrémně náročnou sezonu. Kromě několika dnů mezi Vánoci byl v soutěžním ročníku 2016-17 v neustálém zápřahu. Startoval přípravou se Spartou na začátku července a končil 24. června. Odehrál těžké zápasy v italské Serii A i v dresu českých reprezentačních týmů. Na šampionátu v Polsku bylo vidět, že co do fyzických sil už byl po tak dlouhé sezoně vyčerpaný. Takže v těch testech, o kterých se bavíme, se odrazila skutečnost, že byl po té dlouhé sezoně opravdu přetížený."

Takže nejde o zdravotní problém, který by ho limitoval v jeho další kariéře?

"Ani omylem, ani v nejmenším. Byl prostě přetížený. Teď mu ještě běží dovolená, v Janově rozhodli, že ji bude mít pětitýdenní, aby si opravdu odpočinul. A 1. srpna se Patrik začne v Sampdorii připravovat na nový ročník s kondičním trenérem."

Příští sezonu tedy odehraje opět v dresu Sampdorie?

"To záleží na představitelích tohoto klubu. Sotva vešlo ve známost, že jednání s Juventusem nyní padla, okamžitě se nám ozvali tři další zájemci, ochotní zaplatit za Patrika ještě víc než původně nabízel Juventus."

Italská média spekulují o zájmu Interu Milán, AS Řím, Paris SG, Evertonu… Odpovídá to skutečnosti?

"Můžu říct jen to, že jde o dva konkrétní zájemce z Itálie a tři z jiných zemí."

Přestoupí tedy Patrik Schick ještě nyní v létě?

"To má v rukou Sampdoria. Je také možné, že Patrik ještě přestoupí i do Juventusu."

Jak to?

"Ale ne letos. Hovořil jsem ještě se zástupci obou klubů. A Juventus se vyjádřil v tom smyslu, že pokud by Patrik Schick zůstal nyní v Sampdorii, jsou v Turíně připraveni vrátit se k jednáním zase za rok. Až zase bude realizovatelná Patrikova výstupní klauzule. Jak už jsem říkal, tím, že se letos posunulo datum za 15. červenec, se pro letošek už možnost využít této varianty eliminovala."

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

autor: Luděk Mádl | 20. 7. 2017 18:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama