Paska o svém životním přestupu: Schick podepíše s Římem smlouvu na 5 let, Sparta dostane 100 milionů

Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 8. 2017 15:20
"Tomáše Rosického jsem prodal za 500 milionů, s Patrikem Schickem jsme se dostali takřka k miliardě, to už nepřekonám," říká agent Pavel Paska.
Agent Pavel Paska označuje Schickův přestup do AS Řím za své životní dílo.
Agent Pavel Paska označuje Schickův přestup do AS Řím za své životní dílo. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V branži se Pavel Paska pohybuje spoustu let, zprostředkovával už přestup Tomáše Skuhravého do Janova po MS 1990. Pak přišli Pavel Kuka, Tomáš Rosický, Jan Koller a mnozí další.

"Ale takový přestup, jako teď s Patrikem Schickem, jsem ještě nikdy neudělal. Sampdoria vyšroubovala cenu až na 38 milionů eur. A to je v korunách takřka miliarda. Vzhledem k tomu, že vlastně ještě před rokem a čtvrt kopal Patrik na hostování v Bohemce, je to skoro zázrak," podotýká zkušený agent.

Jak už deník Aktuálně.cz informoval, útočník Patrik Schick přestupuje ze Sampdorie Janov do AS Řím, tedy do týmu účastníka Ligy mistrů.

"V úterý v Římě podepíše smlouvu na pět let," podotýká Paska. Formálně se v prvním roce kontraktu bude jednat o hostování s opcí, kterou je pak AS Řím povinen uplatnit. "Italové to tak dělají, ale to není tak podstatné, Patrik se prostě na pět let stává hráčem AS Řím," vychutnává si Pavel Paska transfer, který považuje za své životní dílo.

Sparta před rokem měla zájem, aby v ní Schick zůstal, ten ale odmítal platnou smlouvu na Letné prodloužit. Rok před vypršením její platnosti tedy zamířil do Itálie. Sampdoria Janov ho koupila za 4 miliony eur, což při tehdejším kurzu znamenalo zhruba 110 milionů korun.

"A teď Sparta dostane i podíl z tohoto dalšího Patrikova transferu. Mohu říct, že Sparta díky přestupu do Říma získá dalších zhruba 100 milionů korun," zdůrazňuje Paska.

Původně to vypadalo, že Patrik Schick, který se hned v prvním roce svého působení v Serii A blýskl 11 góly (+ 2 pohárovými), zamíří do Juventusu Turín. Ten ale prováhal nákup v době, kdy bylo možno uplatnit u mladého Čecha výstupní klauzuli. I proto, že optimálně nedopadly výsledky Schickových prvotních zdravotních testů.

Foto: Aktuálně.cz

"Projevila se na něm únava z dlouhé sezony, která vrcholila až startem na ME '21' v českém dresu," vysvětloval to jeho agent. Kontrolní testy už dopadly dobře. A o Schicka se strhl zájem v celé Evropě.

"Zájem jsme registrovali i z Německa či Francie, kde byl ve hře Paris SG. Jednali jsme s Interem Milán, ozvala se Neapol. K finální dohodě každopádně došlo s AS Řím," shrnuje Paska množství variant, které se kolem Patrika Schicka nabízely.

"Před lety jsem byl u toho, když Tomáš Rosický přestupoval ze Sparty zhruba za půl miliardy do Borussie Dortmund. A teď se u teprve 21letého Patrika Schicka ta transferní suma v podstatě zdvojnásobila. Tak velký přestup jsem ještě opravdu nikdy nedělal," těší Pavla Pasku, že i jeho kariéra fotbalového agenta nalezla po letech tak blyštivý vrchol.

Podstatné ale je, jak se Patriku Schickovi bude dařit ve věčném městě, v konkurenci Edina Džeka a dalších skvělých fotbalistů.

Schick si i kvůli zmíněným zdravotním testům prodloužil letní dovolenou. Kvůli pozdějšímu nástupu do přípravy v ní teď dohání manko, z tohoto důvodu proto nebyl nominován ani do blížícího se utkání kvalifikace MS 2018 proti Německu a Severnímu Irsku. V budoucnu ale česká reprezentace na jeho góly bude spoléhat. Bude jich zapotřebí.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 23 minutami

Jednání mezi EU a Británií stále váznou, budou pokračovat v neděli

Přes pokrok v řadě oblastí přetrvávají v jednáních mezi Evropskou unií a Británií neshody, které brání uzavření dohody o pobrexitových vztazích. Ve společném prohlášení po dnešním podvečerním telefonátu to uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a britský premiér Boris Johnson. Šéfové vyjednávacích týmů po jednodenní přestávce opět zasednou k intenzivním rozhovorům v neděli v Bruselu.

Británie z Evropské unie odešla letos 31. ledna a na Silvestra skončí přechodné období určené k vyjednání dohody. Obě strany mají již větší část textu hotovou, uzavření smlouvy však stále brání spor o pravidla hospodářské soutěže, dohled nad řešením sporů a rybolovná práva v britských vodách.

před 1 hodinou

Nor Granerud vyhrál závod v Nižním Tagilu a vede SP skokanů

Norský skokan na lyžích Halvor Granerud vyhrál závod Světového poháru v Nižním Tagilu a po druhém triumfu v sezoně se dostal do čela průběžného pořadí seriálu. Ve vedení vystřídal vítěze úvodních dvou závodů Markuse Eisenbichlera, kterému v Rusku vůbec nevyšlo druhé kolo a z prvního místa se propadl na 28. příčku.

Až na stupně vítězů se naopak po pokaženém prvním kole prodral Nor Robert Johansson. Výkonem 142,5 m ve finále o metr překonal rekord můstku, který loni stanovil jeho krajan Johan Andre Forfang, a zlepšení o 22 metrů ho v konečném pořadí vyneslo z 25. na třetí příčku.

Čtyřiadvacetiletý Granerud předvedl vyrovnané pokusy 132,5 a 132 metrů a navázal na výhru v závěrečném závodě v Ruce. Druhý dnes skončil Rakušan Daniel Huber, jenž skočil 131 a 133 m a dokonale zastoupil kvůli koronaviru chybějící kolegy z reprezentačního áčka.

Devětadvacetiletý mistr světa Eisenbichler dnes první kolo suverénně ovládl a po skoku dlouhém 136,5 metru vedl před Granerudem o 11,1 bodu. Při finálovém pokusu ho ale rozhodil poryv větru hned za odrazovou hranou a Němec zapsal pouhých 80 metrů.

Čeští reprezentanti v Nižním Tagilu kvůli koronaviru nestartovali. Poté, co měl při předchozí zastávce v Ruce pozitivní test na covid-19 Filip Sakala, se celý tým zdržel ve Finsku v karanténě a nestihl přesun speciálem do Ruska. Po úterním přesunu domů se skokani chystají na mistrovství světa v letech na mamutím můstku ve slovinské Planici, které se uskuteční od 10. do 13. prosince.

Závod SP ve skocích na lyžích v Nižním Tagilu (Rusko):

1. Granerud (Nor.) 270,0 b. (132,5+132 m), 2. Huber (Rak.) 255,7 (131+133), 3. Johansson (Nor.) 254,1 (120,5+142,5), 4. Lackner (Rak.) 249,3 (128,5+131), 5. Paschke (Něm.) 241,6 (128+126,5), 6. Zniszczol (Pol.) 230,6 (131+122), 7. Klimov (Rus.) 230,5 (132+120,5), 8. J. Sato (Jap.) 230,2 (127,5+124), 9. Lanišek (Slovin.) 227,3 (125+123), 10. Schiffner (Rak.) 223,9 (124+123).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 28 závodů): 1. Granerud 300, 2. Eisenbichler (Něm.) 283, 3. J. Sato 163, 4. Kubacki (Pol.) 144, 5. Geiger (Něm.) 141, 6. Huber 140.

Zdroj: ČTK
Další zprávy