Paska o svém životním přestupu: Schick podepíše s Římem smlouvu na 5 let, Sparta dostane 100 milionů

Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 8. 2017 15:20
"Tomáše Rosického jsem prodal za 500 milionů, s Patrikem Schickem jsme se dostali takřka k miliardě, to už nepřekonám," říká agent Pavel Paska.
Agent Pavel Paska označuje Schickův přestup do AS Řím za své životní dílo.
Agent Pavel Paska označuje Schickův přestup do AS Řím za své životní dílo. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V branži se Pavel Paska pohybuje spoustu let, zprostředkovával už přestup Tomáše Skuhravého do Janova po MS 1990. Pak přišli Pavel Kuka, Tomáš Rosický, Jan Koller a mnozí další.

"Ale takový přestup, jako teď s Patrikem Schickem, jsem ještě nikdy neudělal. Sampdoria vyšroubovala cenu až na 38 milionů eur. A to je v korunách takřka miliarda. Vzhledem k tomu, že vlastně ještě před rokem a čtvrt kopal Patrik na hostování v Bohemce, je to skoro zázrak," podotýká zkušený agent.

Jak už deník Aktuálně.cz informoval, útočník Patrik Schick přestupuje ze Sampdorie Janov do AS Řím, tedy do týmu účastníka Ligy mistrů.

"V úterý v Římě podepíše smlouvu na pět let," podotýká Paska. Formálně se v prvním roce kontraktu bude jednat o hostování s opcí, kterou je pak AS Řím povinen uplatnit. "Italové to tak dělají, ale to není tak podstatné, Patrik se prostě na pět let stává hráčem AS Řím," vychutnává si Pavel Paska transfer, který považuje za své životní dílo.

Sparta před rokem měla zájem, aby v ní Schick zůstal, ten ale odmítal platnou smlouvu na Letné prodloužit. Rok před vypršením její platnosti tedy zamířil do Itálie. Sampdoria Janov ho koupila za 4 miliony eur, což při tehdejším kurzu znamenalo zhruba 110 milionů korun.

"A teď Sparta dostane i podíl z tohoto dalšího Patrikova transferu. Mohu říct, že Sparta díky přestupu do Říma získá dalších zhruba 100 milionů korun," zdůrazňuje Paska.

Původně to vypadalo, že Patrik Schick, který se hned v prvním roce svého působení v Serii A blýskl 11 góly (+ 2 pohárovými), zamíří do Juventusu Turín. Ten ale prováhal nákup v době, kdy bylo možno uplatnit u mladého Čecha výstupní klauzuli. I proto, že optimálně nedopadly výsledky Schickových prvotních zdravotních testů.

Foto: Aktuálně.cz

"Projevila se na něm únava z dlouhé sezony, která vrcholila až startem na ME '21' v českém dresu," vysvětloval to jeho agent. Kontrolní testy už dopadly dobře. A o Schicka se strhl zájem v celé Evropě.

"Zájem jsme registrovali i z Německa či Francie, kde byl ve hře Paris SG. Jednali jsme s Interem Milán, ozvala se Neapol. K finální dohodě každopádně došlo s AS Řím," shrnuje Paska množství variant, které se kolem Patrika Schicka nabízely.

"Před lety jsem byl u toho, když Tomáš Rosický přestupoval ze Sparty zhruba za půl miliardy do Borussie Dortmund. A teď se u teprve 21letého Patrika Schicka ta transferní suma v podstatě zdvojnásobila. Tak velký přestup jsem ještě opravdu nikdy nedělal," těší Pavla Pasku, že i jeho kariéra fotbalového agenta nalezla po letech tak blyštivý vrchol.

Podstatné ale je, jak se Patriku Schickovi bude dařit ve věčném městě, v konkurenci Edina Džeka a dalších skvělých fotbalistů.

Schick si i kvůli zmíněným zdravotním testům prodloužil letní dovolenou. Kvůli pozdějšímu nástupu do přípravy v ní teď dohání manko, z tohoto důvodu proto nebyl nominován ani do blížícího se utkání kvalifikace MS 2018 proti Německu a Severnímu Irsku. V budoucnu ale česká reprezentace na jeho góly bude spoléhat. Bude jich zapotřebí.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelné se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy