Paska o svém životním přestupu: Schick podepíše s Římem smlouvu na 5 let, Sparta dostane 100 milionů

Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 8. 2017 15:20
"Tomáše Rosického jsem prodal za 500 milionů, s Patrikem Schickem jsme se dostali takřka k miliardě, to už nepřekonám," říká agent Pavel Paska.
Agent Pavel Paska označuje Schickův přestup do AS Řím za své životní dílo.
Agent Pavel Paska označuje Schickův přestup do AS Řím za své životní dílo. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V branži se Pavel Paska pohybuje spoustu let, zprostředkovával už přestup Tomáše Skuhravého do Janova po MS 1990. Pak přišli Pavel Kuka, Tomáš Rosický, Jan Koller a mnozí další.

"Ale takový přestup, jako teď s Patrikem Schickem, jsem ještě nikdy neudělal. Sampdoria vyšroubovala cenu až na 38 milionů eur. A to je v korunách takřka miliarda. Vzhledem k tomu, že vlastně ještě před rokem a čtvrt kopal Patrik na hostování v Bohemce, je to skoro zázrak," podotýká zkušený agent.

Jak už deník Aktuálně.cz informoval, útočník Patrik Schick přestupuje ze Sampdorie Janov do AS Řím, tedy do týmu účastníka Ligy mistrů.

"V úterý v Římě podepíše smlouvu na pět let," podotýká Paska. Formálně se v prvním roce kontraktu bude jednat o hostování s opcí, kterou je pak AS Řím povinen uplatnit. "Italové to tak dělají, ale to není tak podstatné, Patrik se prostě na pět let stává hráčem AS Řím," vychutnává si Pavel Paska transfer, který považuje za své životní dílo.

Sparta před rokem měla zájem, aby v ní Schick zůstal, ten ale odmítal platnou smlouvu na Letné prodloužit. Rok před vypršením její platnosti tedy zamířil do Itálie. Sampdoria Janov ho koupila za 4 miliony eur, což při tehdejším kurzu znamenalo zhruba 110 milionů korun.

"A teď Sparta dostane i podíl z tohoto dalšího Patrikova transferu. Mohu říct, že Sparta díky přestupu do Říma získá dalších zhruba 100 milionů korun," zdůrazňuje Paska.

Původně to vypadalo, že Patrik Schick, který se hned v prvním roce svého působení v Serii A blýskl 11 góly (+ 2 pohárovými), zamíří do Juventusu Turín. Ten ale prováhal nákup v době, kdy bylo možno uplatnit u mladého Čecha výstupní klauzuli. I proto, že optimálně nedopadly výsledky Schickových prvotních zdravotních testů.

Foto: Aktuálně.cz

"Projevila se na něm únava z dlouhé sezony, která vrcholila až startem na ME '21' v českém dresu," vysvětloval to jeho agent. Kontrolní testy už dopadly dobře. A o Schicka se strhl zájem v celé Evropě.

"Zájem jsme registrovali i z Německa či Francie, kde byl ve hře Paris SG. Jednali jsme s Interem Milán, ozvala se Neapol. K finální dohodě každopádně došlo s AS Řím," shrnuje Paska množství variant, které se kolem Patrika Schicka nabízely.

"Před lety jsem byl u toho, když Tomáš Rosický přestupoval ze Sparty zhruba za půl miliardy do Borussie Dortmund. A teď se u teprve 21letého Patrika Schicka ta transferní suma v podstatě zdvojnásobila. Tak velký přestup jsem ještě opravdu nikdy nedělal," těší Pavla Pasku, že i jeho kariéra fotbalového agenta nalezla po letech tak blyštivý vrchol.

Podstatné ale je, jak se Patriku Schickovi bude dařit ve věčném městě, v konkurenci Edina Džeka a dalších skvělých fotbalistů.

Schick si i kvůli zmíněným zdravotním testům prodloužil letní dovolenou. Kvůli pozdějšímu nástupu do přípravy v ní teď dohání manko, z tohoto důvodu proto nebyl nominován ani do blížícího se utkání kvalifikace MS 2018 proti Německu a Severnímu Irsku. V budoucnu ale česká reprezentace na jeho góly bude spoléhat. Bude jich zapotřebí.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy