VÝSLEDKY OSTATNÍCH ZÁPASŮ HRANÝCH OD 18:45

Dinamo Záhřeb - Sevilla 1:0 (první zápas 1:3, postupuje Sevilla)

Lazio - Porto 2:2 (první zápas 1:2, postupuje Porto)

Olympiakos - Atalanta 0:3 (první zápas 1:2, postupuje Atalanta)

Real Sociedad - Lipsko 1:3 (první zápas 2:2, postupuje Lipsko)

Bodö/Glimt - Celtic 2:0 (první zápas 3:1, postupuje Bodö/Glimt)

Karabach - Marseille 0:3 (první zápas 1:3, postupuje Marseille)

M. Tel Aviv - PSV 1:1 (první zápas 0:1, postupuje PSV)

Randers - Leicester 1:3 (první zápas 1:4, postupuje Leicester)

Odvetné utkání 1/16-finále pražské Sparty s Partizanem Bělehrad je u konce a z postupu se radují fotbalisté srbského celku. Ti šli do dnešního střetnutí s jednogólovým náskokem, který už v 7. minutě navýšili díky Ricardu Gomesovi. Ani další minuty v úvodní pasáži Sparťanům vůbec nevycházely a kromě slabé střely Hložka se v první půli prakticky nedostali k ohrožení domácího gólmana. Navíc se ve 24. minutě znovu prosadil Ricardo Gomes, který tak zaznamenal vítěznou branku střetnutí. V druhé části už se totiž Sparty zmohla jen na snížení, když se v 85. minutě zaradoval Adam Hložek. To už bylo za situace, kdy Partizan dohrával bez vyloučeného dvougólového střelce zápasu. Víc už si Pražané nevypracovali, což pro ně znamená konečnou v Evropské konferenční lize.

90+5.

KONEC UTKÁNÍ.

90+5.

Centr od rohového praporku sice propadl k Dočkalovi, ale jeho střela putovala daleko od brány.

90+5.

Dva důrazné souboje a Sparta ještě získává roh.

90+4.

Ještě jedna žlutá karta je připravená pro Tomáše Wiesnera.

90+4.

Kartu žluté barvy si vykoledoval Marko Jevtović, jenž si příliš aktivně zapojil do strkanice.

90+3.

Opět nedovolený zákrok hostujícího mužstva. Tentokrát se provinil Ladislav Krejčí starší.

90+2.

Sparťané to v samotném závěru nezvládají. Wiesner poněkolikáté fauluje a hráči Partizanu si mohou v klidu držet míč na svých kopačkách.

90+1.

Několikrát už si Aleksandar Popović čekáním u odkopu říkal o žlutou kartu a tentokrát už ji inkasuje.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90.

Do obrovské šance se dostal Terzić, který však místo zakončení vymýšlel kličku, jež mu vůbec nevyšla.

88.

Výborně to teď zvládl Jović, který si pohlídal Wiesnera. Ten jej navíc fauloval.

87.

Velká škoda. Martin Minčev míč potáhl hluboko na útočnou polovinu, avšak nepřesnou přihrávku znemožnil další příležitost na přihrávku do šestnáctky.

85.

Přeci jenom je tady jiskřička naděje pro hostující celek. Dobrý centr na malé vápno našel Hanckovu hlavu, který míč posunul před domácího gólmana. Tam se zjevil ADAM HLOŽEK, jenž se zblízka nemýlil.

85.

Slobodan Urošević je ještě odměněn žlutou kartou.

85.

Urošević se hodně rozčiluje, ale pod tlakem trefil Wiesnera do tváře. Volný kop bude Sparta rozehrávat kousek od rohového praporku.

83.

Solidní centr šel před brankáře Popoviće, který si však poradil bez větších problémů.

82.

Ladislav Krejčí starší byl zezadu povalen Zdjelarem. Následný volný kop si pohlídala obrana Partizanu.

81.

Na začátku 81. minuty to aspoň zkusil Minčev, avšak jeho rána putovala až na tribunu.

80.

Kombinace na útočné polovině Sparty připomíná spíše totální zmar než jakousi šanci o ohrožení Popoviće.

79.

Sparta je v totální křeči a nedaří se jí ani centry před domácího brankáře. Další takový v podání Krejčího doputoval až za brankovou čáru.

78.

Střídání Partizanu: odchází Miloš Jojić, přichází Nikola Terzić.

77.

Střídání Partizanu: odchází Queensy Menig, přichází Filip Holender.

77.

Aktivní Menig se šikovně dostal do střelecké pozice, nicméně technickým pokusem netrefil bránu.

76.

Dočkalova kolmice byla příliš pomalá, čehož využil Urošević. Ten pro domácí zařídil odkop od brány.

75.

Z velké vzdálenosti to zkusil Jojić. Jeho zakončení nebylo vůbec přesné, nicméně Sparta pak odkopem od gólmana darovala míč zpět domácím.

74.

Neohrabaně si nyní počínal hostující Wiesner, který zahrál rukou.

73.

V těsném souboji si Dočkal pomohl faulem. Domácí s rozehrávkou pochopitelně nespěchají.

73.

Nic kloudného nepřinesl další roh Sparty. Na druhou stranu ani Partizan nevyprodukoval povedenou ofenzivní akci.

72.

Krejčí starší míč vracel do malého vápna a následná Minčevova střela byla sražena na roh.

71.

Sparta se usadila kolem pokutového území soupeře. Zatím ale nepřišla finální přihrávka do dobré pozice.

70.

Střídání Sparty: odchází Lukáš Haraslín, přichází Adam Karabec.

70.

Škoda. Hancko to dobře udělal přihrávkou z prvního doteku, avšak na vzdálenější tyči hostům k zakončení chybělo pár centimetrů.

69.

Nepovedený roh vyústil v rychlý výpad Queenseho Meniga. Ten s míčem přesprintoval celé hřiště, ale stínován Wiesnerem nakonec vypálil nepřesně. To mohl být definitivní hřebíček do sparťanské rakve.

68.

Wiesnerův centr na vzdálenější tyč si hledal Haraslín. Nakonec z toho bude apoň roh.

67.

Další nedovolený zákrok. Tentokrát od Zdjelara, který daroval volný kop hostům.

66.

Komplikace pro domácí celek. Ricardo Gomes se v pokutovém území poroučel na trávník, kde si chtěl vymodlit penaltu. Jenže místo toho dostal druhou žlutou kartu, která je doplněná kartou červenou.

65.

Domácí si v posledních minutách pomáhají nedovolenými zákroky, ale zatím to je bez hrozby ohrožení Popoviće.

64.

Další volný kop rozehráli hosté nakrátko. Haraslín však z druhého doteku neprostřelil Meniga.

63.

Dobře to nyní Pražané udělali na pravé straně. Wiesner s Haraslínem napadali Uroševiće, jenž si nakonec pomohl faulem.

62.

Střídání Sparty: odchází Michal Sáček, přichází Bořek Dočkal.

62.

Střídání Sparty: odchází Tomáš Čvančara, přichází Ladislav Krejčí st.

61.

Střídání Partizanu: odchází Bibras Natcho, přichází Marko Jevtović.

61.

Střídání Partizanu: odchází Lazar Marković, přichází Nemanja Jović.

59.

Zničehonic přišel bleskový výpad Partizanu. Míč za obranu obdržel Marković, kterého sice stíhal Hancko, ale přesto musel na zem Dominik Holec. Jeho zákrok přináší roh ve prospěch domácích.

58.

Další dobrá přihrávka šla tentokrát ke Čvančarovi. Jeho snaha vyústila v roh.

57.

Konečně přišla zajímavější akce Sparty. Hložek míč potáhl až k šestnáctce, načež oslovil Lukáše Haraslína. Ten po zaseknutí pálil, avšak míč si našel cestu jen do rukavic Popoviće.

57.

Po dlouhé době se Spartě podařilo dostat míč do pokutového území, ale centr k penaltovému puntíku nepřinesl hrozbu pro gólmana Popoviće.

56.

Vypadalo to na nadějnou akci v podání Meniga, avšak výborně si počínal jeden z hostujících obránců.

54.

Ne a ne se Sparta prodrat k ohrožení brankáře Popoviće. Ani Hložkovi se teď nepovedla akce u rohového praporku.

53.

Haraslín to v první chvíli udělal šikovně, ale nakonec pro hosty nezískal ani rohový kop.

52.

Po ztrátě míče na útočné polovině se výborně vrátil Hancko, který odstavil Markoviće a navíc si vynutil faul zkušeného záiložníka.

51.

K zakončení se odhodlal Miletić, který natáhl na nějakých třiceti metrech od brány. Míč ale nenakopl ideálně.

50.

Naprosto bez problémů si Popović pohlídal dlouhý aut mířící až do pokutového území.

49.

Šikovně to u postranní čáry udělal Haraslín, který míč okamžitě posunul vpřed a Minčev získal aspoň vhazování.

48.

Tomáš Čvančara si bohužel pomohl loktem do tváře soupeře. To znamená žlutou kartu.

47.

Po odvrácení rohu se míč odrazil k Wiesnerovi a ten získal další standardku stejného typu.

46.

Zajímavý centr Haraslína na vzdálenější tyč přináší rohový kop. Sparta má dobrý začátek, ale potřebovala by ho využít.

46.

Přečin Nemanji Miletiće byl navíc ohodnocen žlutou kartou.

46.

Hložek to udělal výborně, když si obhodil Miletiće a mohl postupovat vpřed. Ten jej ovšem fauloval.

46.

Střídání Sparty: odchází Jakub Pešek, přichází Martin Minčev.

Fauly: 5 - 7

Poločasové výsledky Evropské konferenční ligy. Za postupem si kromě Partizanu kráčí také Bödö/Glimt, Marseille a Leicester. V duelu Maccabi Tel Aviv s PSV ještě můžeme očekávat velké drama.

Už jen 45 minut zápasu dělí Spartu od vyřazení z Evropské konferenční ligy. To samozřejmě za předpokladu, že výrazně nezmění předváděnou hru. V prvním poločase totiž vůbec nezvládla bránění Ricarda Gomese, jenž se poprvé prosadil v 7. minutě a následně přidal další branku po centru od rohového praporku. Na druhé straně Sparta předvedla jen slaboučkou střelu Hložka a nadějný průnik Haraslína, jenž nevyústil v zakončení.

45+1.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

45+1.

Prudký centr před svou bránu si v pohodě stáhl Popović. Domácí gólman tak utnul veškeré naděje šance Sparty na snížení v závěru prvního poločasu.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45.

Wiesner měl na straně dostatek prostoru, nicméně kombinaci chtěl vylepšit přihrávkou z prvního doteku, která nebyla přesná.

44.

Na pravé straně hosté opět nic nevymysleli, navíc se pak faulem provinil Tomáš Wiesner.

44.

Opět je máván ofsajd Ricarda Gomese. Ten to hodně zkouší na hranici obranné linie Sparty, nicméně v posledních minutách mu to nevychází.

43.

Fantasticky to nyní udělal Lukáš Haraslín, jenž chytře prošel přes dva hráče a přihrával do šestnáctky. Tam si však nikdo z jeho spoluhráčů neporadil.

42.

Zcela bezzubá je Sparta na útočné polovině. Hancko to sice zkusil z hranice pokutového území, ale míč se posunul jen k bránícímu hráči Partizanu.

41.

Velmi dobře se nyní vrátil Vitík, který ve skluzu odebral míč mířící před Gomese. Ten byl navíc v ofsajdovém postavení.

40.

Znovu přestupek proti pravidlům, tentokrát od Zdjelara. Ten poslal na trávník Haraslína.

40.

Veškerá snaha Sparty končí zbytečným útočným faulem Hancka. Rozehrávat bude domácí gólman.

39.

Po souboji s jedním ze Sparťanů zůstal na trávníku Marković. Hosté budou každopádně vhazovat.

38.

Další rychlá akce domácích. Marković míč sice v pohybu nezvládl, ale k ohrožení Holce se poté odhodlal Menig. Jeho střela šla poměrně výrazně vedle.

37.

Nakonec to byla rozehrávka nakrátko a Sáčkova přihrávka vzduchem šla daleko od všech hráčů Sparty. Toto se nepovedlo.

36.

Jojić se dopustil poněkud netaktického faulu kousek od pokutového území. Jedovatý centr do pokutového území bude moct vyslat Pešek.

35.

Ladislav Krejčí se provinil proti Ricardu Gomesovi a vidí žlutou kartu.

34.

Kombinace hostů znovu nepřinesla nic kloudného. Defenzíva Partizanu zvládá akce Sparty na výbornou.

32.

Již třetí roh v utkání vybojoval pro Partizan rychlonohý Menig. Ten už neměl prostor pro zakončení, avšak přihrávkou ještě vybojoval standardku.

31.

Hosté to zkusili nákopem za obranu, ke kterému se řítil Čvančara. Toho si však bez problémů pohlídali obránci Partizanu.

30.

Půlhodina utkání je minulostí a Partizan zatím pevně drží otěže zápasu. Sparta prohrává 0:2, přičemž dosud nic zajímavého nepředvedla.

28.

Poblíž středového kruhu si nedovoleným způsobem pomohl Adam Hložek. Pražané potřebují výrazně změnit svůj přístup, neboť si koledují o další malér.

27.

Znovu to Sparta v defenzívě vůbec nezvládla při bránění volného kopu. Naštěstí pro hosty skórovali domácí z jasného ofsajdu.

24.

Se Spartou to vypadá velmi špatně. Rozhodčí překvapivě nařídil roh Partizanu, který Sparťané vůbec nezvládli. RICARDO GOMES se totiž uvolnil od Panáka a hlavou o zem míč usměrnil mimo dosah brankáře Holce.

23.

Bleskově proti míči musel postupovat Dominik Holec, který čelil přihrávce za obranu Sparty.

22.

Bleskový přechod do útoku v podání Partizanu vyústil v Ricardovo zakončení. Naštěstí to rodák z Kapverdských ostrovů neudělal ideálně.

21.

K rozehrání rohu se postavil Pešek, jehož zajímavý centr našel hlavu Ladislava Krejčího. Ten však míč posunul jen na zadní tyči, kde už nedokázal reagovat Panák.

21.

Po rychlém vhazování se Pražané dostali do pokutového území a vybojovali svůj první roh utkání.

20.

Sparta znovu hraje jen na vlastní obranné polovině. Rychle dostupující fotbalisté Partizanu skvěle zvládají úvodní část zápasu.

18.

Ani jeden z celků se nemůže dostat do blízkosti soupeřovy šestnáctky. Momentálně se hraje především kolem středové linie.

17.

Domácí si na útočné polovině na pravé straně nerozuměli. Sparta má však velký problém dostat se zpět do kombinace.

15.

V závěru 15. minuty se jako první z hostů k individuální akci odhodlal Adam Hložek. Zakončení levačkou mu však vůbec nevyšlo.

15.

Lukáš Haraslín nepříjemně došlápl a lehce si poranil kotník. Naštěstí to nevypadá na nikterak vážnou indispozici.

13.

Velmi jednoduše Sparta přichází o balón. Ani domácím se však tentokrát nepodařil přechod přes půlící čáru.

12.

Z rohového kopu Partizan nezahrozil. Sparta se záhy poté přesunula na útočnou polovinu.

11.

Hodně nebezpečnou malou domů teď vyprodukoval Vitík, který svého gólmana donutil k rychlé akci. Nataženou špičkou však Holec odvrátil nejhorší a posunul míč na roh.

10.

Čvančara si v pokutovém území naskočil na stopera Saničanina. Pískáno je pochopitelně proti hostujícímu celku.

9.

Sparta se pochopitelně musí pokoušet o rychlou odpoveď. Wiesnerův centr však neprošel ani přes prvního bránícího hráče.

7.

A teď už je to 1:0. Souboj po vhazování Sparty vůbec nezvládl Sáček, který se nechal jednoduše odstavit. Následovala rychlá přihrávka na RICARDA GOMESE, jenž si poradil mezi dvěma stopery a po zemi propálil Holce.

6.

První nebezpečná situace před bránou Holce. Ricardo Gomes si míč navedl až do blízkosti pokutového území, ale tečovaná střela mířila mimo tři tyče.

5.

Velmi brzká žlutá karta pro Ricarda Gomese, který sáhl do tváře Wiesnera.

5.

Nákop na Hložka znamenal pro hostujícího mladíka důrazný střet s obráncem. Ani tentokrát sudí nereagoval.

4.

Rychlonohý Marković se znovu pokusil prověřit defenzívu Sparty. Partizan je momentálně aktivnější a operuje na útočné polovině.

3.

Ricardo Gomes byl zastaven nedovoleným způsobem. Partizan rozehrával volný kop z úctyhodné vzdálenosti a nic zajímavého nevymyslel.

2.

Po souboji s jedním z domácích skončil na trávníku Hancko. Sudí neodpískal nedovolený zákrok, avšak domácí nevyužili rychlého výpadu do rozhozené obrany.

1.

Sparta obstarala úvodní výkop zápasu. Z vlastní poloviny se však nedostala a hned to přineslo komplikace. Markovićova přihrávka naštěstí nenašla Meniga.

1.

PRVNÍ POLOČAS PRÁVĚ ZAČAL.

Ve prospěch Sparty hraje také zrušení výhody gólu vstřeleného na venkovním hřišti. Na druhou stranu, Partizan dnes budou podporovat tisíce fanoušků.

Malou výhodou pro Spartu může být fakt, že o víkendu nehrála utkání vinou nezpůsobilého terénu v Jablonci. Zatímco Partizan doma porazil 2:0 Radnički, Vrbovi svěřenci mohli doléčit bolístky a pošetřit energii na dnešní důležitou odvetu.

Domácí fotbalisté vstupují do odvetného utkání se Spartou výrazně lépe naladění. Jako jediný se totiž ve střetnutí těchto soupeřů dosud trefil Queensy Menig, jenž dokázal rozvlnit síť za zády Dominika Holce. Sparta se navíc jen jednou dostala ke střele do prostoru brány, což se dá označit minimálně jako tristní výkon.

Partizan

V základní jedenáctce Partizanu nechybí ani střelec jediné branky úvodního střetnutí Queensy Menig.

Sparta

Sestava hostující Sparty doznala oproti domácímu utkání několika změn. Místo zraněného Čelůstky se na stoperu ukáže Filip Panák.

Vítejte u on-line přenosu z druhého utkání prvního kola play off Evropské konferenční ligy mezi Partizanem Bělehrad a Spartou. Úvodní výkop je naplánován na čtvrtek 24. února v 18:45.