Pařížané prohráli podruhé za sebou. Jejich náskok se ztenčuje

2. 4. 2023 23:45
Fotbalisté Paris Saint-Germain ve 29. kole francouzské ligy doma překvapivě podlehli Lyonu 0:1. Hvězdný tým kolem Lionela Messiho a Kyliana Mbappého tak po předchozí porážce 0:2 s Rennes prohrál podruhé za sebou a jeho náskok v čele tabulky před Lens se snížil na šest bodů.
Kylian Mbappé, PSG - Lyon
Kylian Mbappé, PSG - Lyon | Foto: Reuters

Jediný gól zápasu vstřelil v 56. minutě dvacetiletý Bradley Barcola. Lyon mohl skórovat už v prvním poločase, ale Alexandre Lacazette z pokutového kopu trefil jen tyč.

Po vyřazení z Ligy mistrů a Francouzského poháru je ligový titul jedinou trofejí, kterou PSG tuto sezonu ještě může získat.

Francouzská fotbalová liga - 29. kolo:

Lille - Lorient 3:1 (89. a 90.+1 Zhegrova, 13. Cabella - 77. Koné), Angers - Nice 1:1 (15. Niané - 4. Moffi), Brest - Toulouse 3:1 (33. Mounié, 62. Le Douaron, 84. Camara - 10. Dallinga), Clermont - Ajaccio 2:1 (60. a 90.+2 Kyei obě z pen. - 25. El Idrissy), Nantes - Remeš 0:3 (38. a 40. Flips, 58. Munetsi), Monako - Štrasburk 4:3 (19. Vanderson, 54. Ben Seghir, 58. Diop, 66. Fofana - 32. Mothiba, 41. Nyamsi, 90.+3 Diallo), Paris St. Germain - Lyon 0:1 (56. Barcola).

1. Paris St. Germain 29 21 3 5 68:29 66
2. Lens 29 17 9 3 48:21 60
3. Marseille 29 18 6 5 54:29 60
4. Monako 29 17 6 6 61:40 57
5. Lille 29 15 7 7 54:37 52
6. Rennes 29 15 5 9 47:30 50
7. Remeš 29 11 13 5 39:28 46
8. Nice 29 11 12 6 38:26 45