Paris SG si vyhlédl posilu ve Slavii. Do slavného klubu odchází brankářská opora

Sport ČTK Sport, ČTK
25. 8. 2021 13:52
Reprezentační brankářka Barbora Votíková přestoupila z pražské Slavie do Paris St. Germain. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Plzně podepsala v týmu francouzských mistryň dvouletou smlouvu do června roku 2023.
Brankářka Barbora Votíková odchází ze Slavie do Paris SG
Brankářka Barbora Votíková odchází ze Slavie do Paris SG | Foto: Reuters

V týmu úřadujících francouzských mistryň a letošních semifinalistek Ligy mistrů bude nosit číslo 30 jako Lionel Messi a chce se stát klubovou jedničkou.

"Tímhle příspěvkem uzavírám jednu z mých velkých povedených životních kapitol. Ve Slavii jsem strávila 6 sezon a byla mi nejen fotbalovým domovem. 3 tituly - nazdár. Čtvrtfinále Ligy mistrů. Tisíce lidí na stadionu v zádech. Díky Slavie, že jsi mě dostala až sem, otevřela dveře k dalším příležitostem a výzvám," napsala dnes na rozloučenou Votíková na svůj Instagram.

"Jsem Slavii za všechno moc vděčná a bude mi moc chybět, ale teď je na čase se posunout o krok dál a přijmout další výzvy," dodala v rozhovoru na oficiálních stránkách Slavie.

V pařížském týmu bude navíc nosit číslo 30, stejné jako má nová hvězdná posila v mužském týmu Lionel Messi. "Je to super úlet," glosovala příjemnou shodu Votíková.

Mimo francouzského velkoklubu měla ještě jednu nabídku, ale PSG u ní jasně vyhrálo. "Žádný vyloženě vysněný klub pro přestup jsem nikdy neměla, ale je to jeden z nejlepších týmů v Evropě, takže to splněný sen určitě je," přiznala čtyřiadvacetiletá brankářka.

Ta se stane i první Češkou ve francouzské lize. "Neznamená to pro mě vlastně nic. Tahle prvenství v zahraničních ligách pro mě nejsou nijak podstatná. Poslední dvě sezony jsem sice o zahraničí přemýšlela, nabídky ale nebyly až tak zajímavé. Ta do PSG se nicméně nedala odmítnout," řekla Votíková.

V týmu úřadujících francouzských šampionek a dvojnásobných finalistek Ligy mistryň by se ráda probojovala na post klubové jedničky. Vedle ní v týmů působí také také německá brankářka Charlotte Vollová.

"Mým cílem je se samozřejmě porvat o místo jedničky, i když to bude vzhledem ke konkurenci velmi těžké. Chtěla bych odehrát co nejvíce zápasů bude možno, obhájit titul francouzského mistra a dostat se co nejdále v Lize mistryň, nejlépe do finále. Cílem také je zapadnout do týmu nebo se naučit aspoň trošku francouzsky," dodala Votíková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy