Paraguay a Argentina jsou ve čtvrtfinále Copy Amériky

3. 7. 2007 9:05
Puerto La Cruz/Barinas - Fotbalisté Paraguaye a Argentiny si už po druhých zápasech v základní skupině C zajistili postup do čtvrtfinále mistrovství Jižní Ameriky.
Argentinská gólová radost,Paraguay vs. Argentina 2:4.
Argentinská gólová radost,Paraguay vs. Argentina 2:4. | Foto: Reuters

Oba týmy v pondělí přidaly druhé výhry a mají na svém kontě plný počet šesti bodů.

Argentina potvrdila postup díky vítězství 4:2 nad Kolumbií. Tým, jenž v zahajovacím duelu podlehl 0:5 Paraguayi, se sice dostal v 10. minutě do vedení, favorizovaní Argentinci však vývoj skóre otočili. Za deset minut vyrovnal z penalty Crespo a ještě do poločasu přidal dva góly Riquelme.

Paradoxně proměněný pokutový kop nejspíš ukončil Crespovo působení na Copě Américe. Slavný útočník si poranil při penaltové střele sval a po zápase uvedl, že by mu mohl k návratu na trávník v nejbližších dnech pomoci jen zázrak. Jeho náhradník Milito vstřelil v nastaveném čase závěrečnou branku zápasu.

Stejně jako Argentina dala ve dvou utkáních osm gólů i Paraguay, jež v pondělí porazila 3:1 Spojené státy americké. USA a Kolumbie mají ještě teoretickou šanci na postup do čtvrtfinále, kam se vedle týmů z prvního a druhého místa kvalifikují také dvě nejlepší mužstva z třetích příček.

Skupina C:
Paraguay - USA 3:1 (1:1)
Branky: 30. Barreto, 56. Cardozo, 90+3. Cabaňas - 40. Clark.

Argentina - Kolumbie 4:2 (3:1)
Branky: 34. a 45+1. Riquelme, 20. Crespo z pen., 90+2. Milito - 10. Perea, 73. Castrillon.

1. Paraguay 2 2 0 0 8:1 6
2. Argentina 2 2 0 0 8:3 6
3. USA 2 0 0 2 2:7 0
4. Kolumbie 2 0 0 2 2:9 0