Schick dal za Leverkusen první gól, ale zranil se. Zápas v Edenu asi nestihne

3. 10. 2020 17:51
Patrik Schick poprvé skóroval za Leverkusen v německé fotbalové lize, ale zápas ve Stuttgartu (1:1) kvůli zranění nedohrál a střídal už v 19. minutě.
Patrik Schick slaví trefu do sítě Stuttgartu
Patrik Schick slaví trefu do sítě Stuttgartu | Foto: ČTK

Soupeř pražské Slavie ve skupině Evropské ligy remizoval i ve třetím kole nové bundesligové sezony.

Hosté ve Stuttgartu v sedmé minutě nakrátko rozehráli roh, Florian Wirtz našel v šestnáctce Schicka a ten se prosadil hlavou. Čtyřiadvacetiletý útočník po přestupu z AS Řím za Leverkusen vstřelil druhý soutěžní gól ve čtvrtém zápase.

Dvanáct minut po vedoucí trefě ale Schick kvůli zranění stehna musel vystřídat a pravděpodobně přijde o říjnové zápasy národního týmu na Kypru, v Izraeli a ve Skotsku. Bayer vedení neudržel a čtvrt hodiny před koncem srovnal Saša Kalajdzic.

"U Schicka to vypadá na svalové zranění. Bude mimo několik týdnů," uvedl trenér Leverkusenu Peter Bosz na tiskové konferenci. Útočník tak nepomůže ani české reprezentaci v říjnových zápasech, ale zřejmě nestihne ani zápas Evropské ligy na stadionu Slavie.

Hoffenheim s obráncem Pavlem Kadeřábkem ztratil náskok ve Frankfurtu a prohrál 1:2. Protivník Liberce ve skupině Evropské ligy poprvé v ligové sezoně zaváhal, v minulém kole nečekaně porazil mistrovský Bayern Mnichov 4:1. Hosty poslal do vedení nejlepší střelec soutěže Andrej Kramarič svým šestým gólem v ročníku. Krátce po pauze odpověděl Daiči Kamada a obrat dokonal v 71. minutě Bas Dost.

Brémy, za které nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie, doma zdolaly Bielefeld 1:0 a připsaly si druhou bundesligovou výhru v sezoně. Hostující nováček poprvé po návratu mezi elitu nebodoval. Zápas rozhodl ve 27. minutě Leonardo Bittencourt.

Dortmund po dvou soutěžních porážkách po sobě zabral a doma deklasoval Freiburg 4:0. Dva góly Borussie vstřelil Erling Haaland, jednou se trefili Emre Can a střídající Felix Passlack. Třemi asistencemi se blýskl sedmnáctiletý Giovanni Reyna, jednu branku připravil i Haaland.

Německá fotbalová liga - 3. kolo: Brémy - Bielefeld 1:0 (27. Bittencourt), Dortmund - Freiburg 4:0 (31. a 66. Haaland, 47. Can, 90.+2 Passlack), Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 2:1 (54. Kamada, 71. Dost - 18. Kramarič), Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 1:3 (84. Rexhbecaj - 14. Plea, 16. Lainer, 56. Stindl z pen.), Stuttgart - Leverkusen 1:1 (76. Kalajdzic - 7. Schick), Lipsko - Schalke 4:0 (31. vlastní Bozdogan, 35. Angeliňo, 45.+2 Orban, 80. Halstenberg z pen.).

1. Lipsko 3 2 1 0 8:2 7
2. Eintracht Frankfurt 3 2 1 0 6:3 7
3. Dortmund 3 2 0 1 7:2 6
4. Augsburg 2 2 0 0 5:1 6
5. Hoffenheim 3 2 0 1 8:5 6
6. Brémy 3 2 0 1 5:5 6
7. Stuttgart 3 1 1 1 7:5 4
8. Union Berlín 3 1 1 1 6:4 4