Panama získala na Zlatém poháru po penaltách bronz

26. 7. 2015 8:26
Fotbalisté Panamy porazili na Zlatém poháru v americkém Chesteru v boji o třetí místo Spojené státy po remíze 1:1 na penalty 3:2.
Radost fotbalistů Panamy
Radost fotbalistů Panamy | Foto: Reuters

Chester (USA) - Fotbalisté Panamy porazili na Zlatém poháru v americkém Chesteru v boji o třetí místo Spojené státy po remíze 1:1 na penalty 3:2 a získali bronz. Obhájce titulu, který byl v domácím prostředí považován za největšího favorita, tak zůstal bez medaile.

V repríze minulého finále Panama vedla, v 55. minutě se trefil Roberto Nurse. Nejlepší střelec turnaje Clint Dempsey svým sedmým gólem vyrovnal dvacet minut před koncem.

Hrdinou penaltového rozstřelu byl panamský náhradní brankář Luis Mejia, který Američanům zneškodnil tři pokusy. Nedokázali ho překonat Johnson, Breadley ani Beasley a trenér Američanů Jürgen Klinsmann musel spolknout další hořkou pilulku.

O zlato se dnes v noci ve Filadelfii utkají Mexiko a Jamajka.