Pád slovenské modly? Fanoušci Neapole vypískali Hamšíka

Vojtěch Scheinost Vojtěch Scheinost
8. 12. 2014 16:22
Fanoušci a média spekulují o odchodu Marka Hamšíka, kdysi nepostradatelného kapitána Neapole.
Fanoušci Neapole vypískali Marka Hamšíka v utkání s Empoli | Video: Sport

Neapol - Tohle už je opravdu moc, rozčílili se fanoušci fotbalové Neapole a vypískali svého kapitána Marka Hamšíka ze hřiště. A aby toho nebylo málo, napadl jeden z nich Hamšíkovu manželku Martinu na tribuně. Stalo se to v 61. minutě nedělního utkání Serie A proti Empoli, kdy domácí Neapol prohrávala po dalším bídném výkonu 0:2.

Ohlušující pískot, řev a nadávky nenechaly v klidu ani italská média, která okamžitě přiživila úvahy o možném prodeji dlouho nepostradatelného hráče jinému klubu. Zvlášť když se hra Partenopei po odchodu slovenského reprezentanta výrazně zvedla a jeho spoluhráči nakonec vybojovali remízu 2:2.

Spekulace obratem odmítl trenér Rafael Benítez. "Marek na trávníku vždycky bojuje, je hodně vidět a pomáhá svým spoluhráčům. Proti Empoli měl i pár dobrých střel, ty ale, bohužel, neskončily gólem. Bylo potřeba něco změnit, proto jsem ho ve druhé půli střídal," podržel kouč kreativního záložníka vyjádřením pro Ultime Calcio Napoli.

Není ale tajemstvím, že Hamšík, který v Neapoli hraje od roku 2007, v poslední době výkonnostně stagnuje. Ještě v létě prohlašoval klubový prezident Aurelio De Laurentis, že jej prodá jedině za 100 milionů eur, teď by za něj podobně nadsazenou částku nedostal ani náhodou. Rodák z Banské Bystrice nenastupuje pravidelně a už několikrát ho trenér střídal před koncem, což nebývalo zvykem.

Hamšíkova hra trpí odchodem parťáků z úspěšné éry, Edinsona Cavaniho a Ezequiela Lavezziho, do Paris St. Germain, navíc mu příliš nevyhovuje Benítezův herní systém. V roce 2011 pod trenérem Walterem Mazzarrim slovenský playmaker zářil a ucházela se o něj celá Evropa, teď přinejlepším bliká a musí přidat, aby své pověsti dostál.

Pohár trpělivosti, který u jihoitalských fandů nebývá nijak extra hluboký, teď přetekl i v ochozech. I ti nejtrpělivější dobře vědí, že pouze staré zásluhy Hamšíka v týmu neudrží. A už vůbec ne ve chvíli, kdy se rozehrál konkurent Jonathan de Guzmán a kdy má v lednu přijít Manolo Gabbiadini ze Sampdorie. Oba dva se už třesou na to, aby neapolskou modlu vypudili ze sestavy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Podíl energie z obnovitelných zdrojů v EU roste, Česko zaostává

Podíl energie z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě elektřiny v Evropské unii se v roce 2020 zvýšil na 37 procent z 34 procent v roce 2019. V dnešní zprávě o tom informoval statistický úřad Eurostat. Největší podíl energie z obnovitelných zdrojů na spotřebě elektřiny v rámci EU vykázalo Rakousko, zatímco Česká republika patřila mezi pět zemí s nejnižším podílem.

V Rakousku obnovitelné zdroje v roce 2020 pokrývaly spotřebu elektřiny ze 78 procent. Nad hranicí 70 procent bylo vedle Rakouska v EU pouze Švédsko. V České republice činil podíl obnovitelných zdrojů 15 procent. Nižší podíl v rámci EU vykázaly pouze Lucembursko, Maďarsko, Kypr a Malta.

Více než z poloviny pokrývaly spotřebu elektřiny z obnovitelných zdrojů kromě Rakouska a Švédska také Dánsko, Portugalsko, Chorvatsko a Lotyšsko. V Německu činil podíl obnovitelných zdrojů 45 procent, na Slovensku 23 procent a v Polsku 16 procent.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Firma podnikatele Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3

Společnost Blueberg Media českého podnikatele Michala Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3. Televize o tom dnes informovala na svém webu. Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi už v prosinci dala souhlas ke změně majitele firmy C.E.N., která vlastní licenci na vysílání TA3. Televizi dosud ovládala skupina Grafobal slovenského podnikatele Ivana Kmotríka.

TA3 začala na Slovensku vysílat v roce 2001, v zemi nepatří k nejsledovanějším televizním stanicím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy