Ostuda! Litevští fotbalisté slyšeli lotyšskou hymnu

djl
27. 5. 2008 22:40
Litevci slyšeli hymnu lotyšskou. Ostuda, přiznal svaz
A pozor, už se hraje. Na tribuny nového stadionu se vejde 21 tisíc sedících diváků. Na první zápas jich přišlo téměř 15 tisíc.
A pozor, už se hraje. Na tribuny nového stadionu se vejde 21 tisíc sedících diváků. Na první zápas jich přišlo téměř 15 tisíc. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Premiéru české reprezentace v novém Edenu zkazilo faux pas mezinárodních rozměrů. Pořadatelé totiž litevským reprezentantům zahráli před začátkem utkání hymnu sousedního pobaltského státu - Lotyšska.

Kvůli záměně dvou sousedních států se nerozdávaly ani oficiální programy, jak bývá při velkých fotbalových utkáních zvykem.

Čtěte více o zápasu Česká republika - Litva

Reputaci pořadatelů a celého Českomoravského fotbalového svazu nezachránila ani správně vybraná litevská vlajka. Tu totiž pořadatelé zavěsili pod střechu stadionu vzhůru nohama, takže dole byl namísto pruhu červeného pruh žlutý.

Foto: Aktuálně.cz

"Je to politováníhodná událost. A to hlavně vůči našim hostům," řekl redakci Aktuálně.cz Václav Tichý, ředitel oddělení komunikace a vnějších vztahů ČMFS.

Ten v telefonu ihned vyloučil, že by šlo o technické selhání. "V takových případech jde vždy o selhání lidského faktoru, ať už na jakémkoli stupni," dodal.

Rozčarování byli také samotní litevští hráči, kteří nechápali, že se něco takového může stát.

"Hned mi říkal jeden spoluhráč ze Spartaku Moskva (pozn. red. Ignas Dědura), co to má znamenat. Docela nám nadávali," přiznal obránce české reprezentace Radoslav Kováč.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

Další zprávy