Ostravský magistrát pozastavil vyplacení dotace Baníku

ČTK ČTK
11. 2. 2015 14:35
Magistrát tvrdí, že klub dluží několik měsíců nájem za užívání stadionu Bazaly.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Ostravský magistrát pozastavil vyplacení dotace ve výši 15 milionů korun fotbalovému Baníku. Tvrdí, že klub dluží několik měsíců nájem za užívání stadionu Bazaly. Vedení klubu to odmítá a naopak tvrdí, že je dlužníkem město. Dokud se spor nevyřeší, dotace podle primátora města Tomáše Macury (ANO) vyplacena nebude. Dnes to představitel města řekl novinářům.

Podle Macury město poskytuje dotace pouze subjektům, které nedluží městu ani jeho společnostem žádné peníze. V případě Baníku ale údajně dluh existuje. "V tuto chvíli vůči fotbalovému klubu evidujeme pohledávku 820.000 korun za neuhrazené nájemné za stadion Bazaly," řekl.

Stadion je v majetku města a klub za jeho užívání neplatí od září loňského roku. "To je důvod, proč dotace poskytnuty nebyly. V momentě, kdy pohledávka bude uhrazena, nic nebrání tomu dotaci uvolnit," doplnil primátor.

Baník: Dluží nám město

Mluvčí klubu Jaroslav Baďura nechce situaci komentovat. Uvedl jen, že věří ve zdárné vyřešení sporu. Dále odkázal na prohlášení, které klub zveřejnil na svých stránkách. Z něj vyplývá, že klub naopak za dlužníka považuje město a žádá po něm proplacení dvou milionů korun za investice do bezpečnostních prvků na stadionu.

"Nedořešeny jsou například investice pro získání licence stadionu či plnění pojistné události po loňském utkání se Spartou. Částky, které Baník žádal po městu proplatit, převyšují dva miliony korun. Oprávněnost jejich výše byla několikrát prověřována a schválena. Městem však dosud neuhrazena," uvedl v prohlášení předseda představenstva klubu Petr Šafarčík.

Macura ale o žádných závazcích neví. "Údajně se jednalo o náklady na budování zábran v sektorech pro diváky. Město ale k něčemu takovému nedalo souhlas. Není žádný dokument, který by potvrzoval dohodu. Nic takového neschválila rada ani zastupitelstvo," řekl Macura. Naopak jej překvapila informace, že Baník spor předal právníkům. "V tomto kroku nevidím snahu nalézt řešení," uvedl.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy