Barca a PSG si pohlídaly postup do čtvrtfinále Ligy mistrů

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
12. 3. 2014 22:35
Fotbalisté Barcelony a Paris St. Germain si v odvetách osmifinále Ligy mistrů pojistili postup, když zúročili výhry z úvodních duelů na hřišti Manchesteru City, resp. Leverkusenu.
Barcelona vyhrála nad Manchesterem City i v domácí odvetě osmifinále Ligy mistrů, když jí výhru opět zařídil jedním gólem Lionel Messi. | Foto: Reuters

Barcelona/Paříž - Fotbalisté Barcelony a Paris St. Germain si v odvetách osmifinále Ligy mistrů pojistili postup, když zúročili výhry z úvodních duelů na hřištích soupeřů.

Barca v domácí odvetě zvítězila 2:1 nad Manchesterem City, PSG stejným výsledkem vyhrálo nad Leverkusenem.

V Barce se dlouho na branky čekalo

V Barceloně byly karty rozdány jasně – Citizens, kteří v neděli doma prohráli v Anglickém poháru s Wiganem, mohl posunout do čtvrtfinále Ligy mistrů pouze historický úspěch, domácí si zase potřebovali zlepšit náladu po nečekaném víkendovém výbuchu s Valladolidem.

A povedlo se. První poločas sice na Camp Nou příliš fotbalové krásy nepřinesl, jasně lepší v něm ale byli domácí. Messiho, Xaviho, ani dvě akce Neymara ale gólem neskončily, i když v případě Brazilce v 18. minutě jen chybkou pomezního.

Ten totiž odmával ofsajd přihrávajícímu Albovi, který ale v postavení mimo hru nebyl.

Hosté se zmohli v úvodních pětačtyřiceti minutách jen na slabé, či nepřesné pokusy Nasriho a Silvy, a na několik ostrých faulů, které končily žlutými tresty. Jak se později ukázalo, ten pro Zabaletu byl hodně důležitý.

Druhá půle už se hrála v jiném tempu

Do druhé půle vlétli oba soupeři daleko aktivněji – hosté navíc s novým útočníkem Edinem Džekem, který nahradil nevýrazného Sergia Agüera – a zápas konečně nabral tempo.

Krátce po změně stran se mohl prosadil Messi – po školení Lescotta, jemuž zápas vůbec nevyšel – ale trefil pouze pravou Hartovu tyč.

Na druhé straně kontroval právě Džeko a po něm i Kolarov, ovšem ani oni se neprosadili. A tak udeřili domácí. Fábregas vyslal kolmici na Messiho, kterou nedokázal zastavit dobře postavený, leč nešikovný Lescott, a bylo to 1:0.

Následně se snažil o odpověď Džeko, jeho průnik zastavil ve vápně zezadu faulem Piqué, hlavní rozhodčí ale penaltu neodpískal. To rozčílilo Zabaletu natolik, že si vykoledoval druhou žlutou a cestu do sprchy.

Hosté se sice následně dočkali v 89. minutě zásluhou Kompanyho vyrovnání, jenže dvě minuty poté dal konečnou podobu skóre Alvés, který uzavíral účet zápasu také v Manchesteru.

I Leverkusen podruhé neuspěl

Barcelona tak poklidně postoupila do čtvrtfinále, Citizens opět v Evropě velkou díru do světa neudělali. Stejně jako Leverkusen.

Ten sice rychle vedl v Paříži 1:0 po gólu Sama v 6. minutě, jenže zpět do reality vrátil hosty o sedm minut později Marquinhos a druhý gól přidal po změně stran Lavezzi. V součtu s prvním zápasem, který vyhrál pařížský celek 4:0, tak nebylo o postupujícím pochyb.

FC Barcelona - Manchester City 2:1 (0:0)

Branky: 67. Messi, 90.+1 Daniel Alves - 89. Kompany. Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier (všichni Fr.). První zápas: 2:0, postoupila Barcelona. ŽK: Fábregas - Fernandinho, Kolarov, Zabaleta, Kompany. ČK: 78. Zabaleta (Manchester). Diváci: 85.957.

Barcelona: Valdés - Daniel Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Neymar (80. Sánchez), Messi, Fábregas (87. Roberto). Trenér: Martino.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Lescott, Kolarov - Fernandinho, Milner - Silva, Touré, Nasri (75. Navas) - Agüero (46. Džeko). Trenér: Pellegrini.

Paris St. Germain - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)

Branky: 13. Marquinhos, 53. Lavezzi - 6. Sam. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.). První zápas: 4:0, postoupilo PSG. ŽK: Jallet, Rabiot - Derdiyok, Rolfes, Can. ČK: 68. Can (Leverkusen). Diváci: 45.596.

PSG: Sirigu - Jallet, Marquinhos, Thiago Silva, Digne - Pastore, Cabaye, Rabiot - Cavani (85. Camara), Ibrahimovic (72. Ménez), Lavezzi (62. Lucas). Trenér: Blanc.

Leverkusen: Leno - Donati, Wollscheid, Toprak, Guardado - Rolfes, Reinartz (78. Wagener), Can - Sam (67. Brandt), Derdiyok, Castro (67. Son Hung-min). Trenér: Hyypiä.