Organizátoři ME: Prázdná místa v Edenu? Mohou za to uzavírky

Sport Sport
18. 6. 2015 11:31
Podle organizátorů ME ve fotbale do 21 se prázdné sedačky na českém duelu objevily kvůli uzavírkám v dopravě.
Prázdné sedačky za hráči prý způsobila dopravní situace v Praze
Prázdné sedačky za hráči prý způsobila dopravní situace v Praze | Foto: ČTK

Praha - Chceme divácký rekord, hlásili před pár dny čeští organizátoři evropského fotbalového šampionátu hráčů do 21 let. Při středečním zahajovacím utkání domácí reprezentace s Dánskem to ale moc optimisticky nevypadalo. Stadion byl v úvodu poloprázdný, i když oficiální návštěva byla v Edenu vyčíslena na 15 987 diáků.

"V okolí stadionu byly dvě zásadní uzavírky ulic a poměrně dlouho trvaly i vstupní procedury v souvislosti s kontrolou vstupenek a bezpečnosti, takže se někteří diváci dostali na svá místa až s koncem prvního poločasu, neboť utkání na poměry hlavního města začínalo poměrně brzy. I proto vyzýváme fanoušky, aby na další zápasy přijížděli pokud možno s dostatečným předstihem," zní v oficiálním prohlášení šéfa organizačního výboru šampionátu Petra Fouska.

Synot tip arena v Edenu má kapacitu asi 21 tisíc diváků, a tak není divu, že i po zaplnění stadionu v druhém poločase bylo vidět spoustu prázdných sedaček. A to organizátoři před začátkem ME avizovali, že české duely jsou vyprodány.

"Utkání v Edenu bylo fakticky vyprodané, přestože někteří diváci zjevně na svá místa nestihli dorazit. Návštěva čítající 15947 diváků přesto byla blízko maximální kapacitě pro toto utkání, která se kvůli bezpečnostním a mediálním opatřením snížila na 17700 diváků," stojí v tiskové zprávě.

Dokonce prý v Edenu padla třetí nejlepší návštěva utkání evropského šampionátu v historii. Dnešním dnem odstartuje ME i na Moravě na stadionech v Olomouci (Itálie – Švédsko),  v Uherském Hradišti (Anglie – Portugalsko ve 20:45), kde by podle organizačního týmu měly být zápasy také zaplněny.

 

Právě se děje

Další zprávy