Ordoš: Po Pešiceho kritice jsem v reprezentaci nedoufal

David Procházka
6. 11. 2012 15:00
Útočník Ordoš si po Pešiceho kritickém výroku nedával reprezentační šance, ale teď se těší na duel se Slováky.
Michalu Ordošovi a celé Sigmě Olomouc se letos nebývale daří.
Michalu Ordošovi a celé Sigmě Olomouc se letos nebývale daří. | Foto: Lukáš Drštička

Olomouc - Když v úterý před polednem uslyšel, že jeho jméno vyslovil reprezentační trenér Michal Bílek při čtení nominace na přípravný duel proti Slovensku, byl ofenzivní fotbalový hráč Sigmy Olomouc Michal Ordoš v šoku.

„Vím, že jsem dal na podzim nějaké góly a že se nám jako týmu daří,“ vypočítával střelec 12 gólů a tahoun lídra tabulky Gambrinus ligy Michal Ordoš před odpoledním tréninkem hanáckého týmu.

„Ale na reprezentaci jsem si nároky nedělal. Zvlášť poté, co asistent (pana Bílka) Pešice řekl po našem utkání v Teplicích, že úroveň ligy je špatná a že se hráči pro reprezentaci hledají moc špatně. To si myslím, že byla urážka naší ligy,“ vyčítá Pešicemu jeho výrok.

Na hřišti se může potkat i s Pospíšilem

Nakonec osobní návštěva Michala Bílka na nedělním ligovém utkání Sigmy Olomouc s Příbramí (6:1) výrazně zamíchala nominací. Kromě mladého záložníka Martina Pospíšila totiž z Olomouce nominoval Bílek právě i Ordoše, který v neděli vstřelil Příbrami tři góly.

„Je to pro mě příjemné překvapení. Nakouknout do reprezentace byl vždycky můj sen, i když jsem si pořád uvědomoval své reálné možnosti a předpoklady,“ nebyl Ordoš přehnaným snílkem.

Pro Ordoše, odchovance Slovácka, je pikantní rovněž fakt, že proti Slovensku bude česká reprezentace hrát 14. listopadu na Andrově stadionu v Olomouci. „Je fajn, že přijdou naši fanoušci a snad nás s Martinem uvidí i v akci. Doufám, že se na trávník oba podíváme,“ má asi reálné přání.

Ordošova bilance: 13 zápasů, 12 gólů

Právě v Olomouci útočník či podhrotový hráč fotbalově dospěl, když před čtyřmi roky do Sigmy z Bohemians 1905 přišel. V první sezoně vstřelil 9 gólů, o rok později mu 12 gólů stačilo ke koruně Krále ligových střelců. O rok později se potýkal se zraněním a připsal si jen dva góly.

Půlku loňské sezony zase strávil na hostování v rakouském Kapfenbergu, ale na jaře už čtyřmi ligovými góly táhl tým po bodovém odečtu za korupční jednání k záchraně v soutěži. Letos už stihl za 13 zápasů dalších 12 branek. Celkem už má v ligové soutěži na kontě 49 gólů, nyní si může připsat i první reprezentační.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Hamáček navrhl zrušit superhrubou mzdu, chce sazby 19 a 23 pct

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140.000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má dnes zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Další zprávy