Opava vypadla z poháru s třetiligovým týmem. Karlovy Vary přitom od října nehrály

Aktualizováno 9. 2. 2021 19:01
Fotbalisté Opavy vypadli z domácího poháru MOL Cupu. Poslední tým prvoligové tabulky prohrál ve třetím kole 0:3 v Karlových Varech. Za domácí mužstvo z třetí ligy, které absolvovalo první soutěžní zápas od loňského října, se dvakrát trefil Rostislav Vokáč a jednou Zdeněk Skala.
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: ČTK

Opava je pátým týmem z nejvyšší soutěže, který v tomto pohárovém ročníku již skončil. V prvním kole nečekaně vypadl ligový nováček Pardubice s divizním Kolínem. Ve druhém kole Zlín prohrál na hřišti třetiligového Ústí nad Orlicí a ve třetím kole Karviná s Příbramí nestačily na druholigové celky Vlašimi, respektive Hradce Králové.

Opava oproti lize nastoupila v kompletně obměněné sestavě a z obvyklé základní jedenáctky nehrál nikdo. "Vzhledem ke zdravotním potížím, které kluky trápí, jsme se rozhodli postavit tuto sestavu. Svou roli samozřejmě hrál i fakt, že nás v sobotu čeká velice důležité utkání s Příbramí. Do ostrého zápasu tak po dlouhé době naskočili hráči, kteří v lize tolik nehrají nebo čekají na svou šanci," uvedl pro média opavský trenér Alois Skácel.

"Snažili se, ve hře měli dobré věci, ale rozhodla zkušenost. I přesto si myslím, že pro naše kluky to byla velmi cenná konfrontace. Soupeři gratulujeme, my musíme pracovat dál," dodal trenér, který vede aktuálně poslední tým ligové tabulky spolu s Radoslavem Kováčem.

Karlovarská Slavia poprvé výrazně zahrozila v 21. minutě, jenže Skala hlavičkoval do břevna. Po půlhodině hry se domácí dočkali. Vokáč vystihl "malou domů" hostů a poslal své mužstvo do vedení.

Šest minut po přestávce už Skalovi zakončení hlavou vyšlo a zvýšil na 2:0. V 76. minutě se taktéž hlavičkou prosadil podruhé v zápase Vokáč.

Dnes se měl hrát i duel Ostravy s druholigovým Třincem, kvůli sněhové kalamitě a nezpůsobilému terénu byl ale odložen. V Karlových Varech se hrálo na umělé trávě.