Opava vyhrála v Boleslavi 2:0 a poprvé prošla do finále poháru

26. 4. 2017 18:55
Hodně překvapivého finalistu má fotbalový MOL Cup. Hráči Opavy totiž přehráli v semifinále Mladou Boleslav 2:0 a postoupili do celkový triumf v domácím poháru.
Radost fotbalistů Opavy
Radost fotbalistů Opavy | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Fotbalisté Opavy překvapivě zvítězili v semifinále domácího poháru MOL Cupu na hřišti obhájce trofeje Mladé Boleslavi 2:0 a poprvé v samostatné historii postoupili do finále. Třetí tým druhé ligy rozhodl o nečekaném triumfu na hřišti čtvrtého celku nejvyšší soutěže už v úvodním dějství, kdy se trefili Matěj Helebrand a Václav Jurečka.

Ve finále, které by se mělo odehrát v Praze, vyzvou Slezané 17. května Zlín. Tým z nižší soutěže si zahraje o trofej poprvé od roku 2009, kdy tehdy druholigové Slovácko nestačilo na Teplice.

Opava během tažení do finále vyřadila po Slovácku, Plzni a Brnu už čtvrtý celek z nejvyšší soutěže. Mladá Boleslav naopak nenaváže na loňský triumf a své čtvrté finále v historii si nezahraje.

"Pohár mám rád, nevím, proč ho furt opomíjíme. Tohle je na něm krásné, že druholigové nebo třetiligové mužstvo se může dostat takhle daleko. Sníme a můžeme snít dál," řekl novinářům opavský trenér Roman Skuhravý, který v Mladé Boleslavi hrával v mládežnických kategoriích.

Zatímco Opava nastoupila v nejsilnějším možném složení, trenér Mladé Boleslavi Martin Svědík nechal v úvodu na lavičce autora hattricku z ligového utkání v Brně Mebrahtua a Přikryla. Favorit začal lépe, ale dvě šance v úvodu neproměnil. Nečas v deváté minutě hlavičkoval nad a stejný hráč pak z dorážky zblízka trefil brankáře Fendricha, jenž předtím vyrazil Chramostovu střelu.

Ve 22. minutě zničehonic otevřela skóre Opava. Kuzmanovič přiťukl ve vápně míč Helebrandovi a jeho střela s pomocí lehké teče domácího Jánoše zapadla k zadní tyči. "Určitě je to nejdůležitější gól, jaký jsem kdy dal. Moc jsem jich zatím nedal. Jsem šťastný," zářil Helebrand.

Vzápětí mohl srovnat Chramosta, ale z úhlu trefil jen vnější část tyče. Čtvrtý tým ligové tabulky se po inkasovaném gólu trápil a Slezané do poločasu nečekaně udeřili ještě jednou. Na kolmici si ve 42. minutě naběhl Jurečka, obtočil se kolem Da Silvy a k radosti do posledního místa zaplněného sektoru pro hostující fanoušky zvýšil. Hráče Mladé Boleslavi vyprovázel do šaten pískot nespokojeného publika.

Magera: Prohráli jsme kvůli zmařeným gólovkám

"Chtěl jsem střílet levou nohou, ale balon se mi trochu zadrhnul. Musel jsem jít do otočky, zaplaťpánbůh že to se štěstím vyšlo," liboval si Jurečka.

"Prohráli jsme kvůli tomu, že jsme nedali v první půli góly. Prvních 15 minut jsme měli tři gólovky, které jsme nedali. Oni měli za první poločas dvě střely a dali dvě branky," konstatoval mladoboleslavský kapitán Lukáš Magera.

Kouč Svědík poslal do druhé půle na trávník Mebrahtua, ale trápení favorita pokračovalo. Domácí výrazněji ohrozili Fendricha až v 69. minutě, kdy Takács z pozice okolo penalty z voleje vypálil přesně do středu branky. V závěru sice měli Středočeši výraznou převahu, ale jejich tlak byl křečovitý.

"Druhý poločas jsme sice měli tlak, ale v koncovce jsme byli nuloví. Křivku naší výkonnosti máme nahoru dolů. Opava byla hladovější a bylo na ní vidět, že po úspěchu touží víc," připustil Svědík.

Semifinále českého fotbalového poháru - MOL Cupu:

FK Mladá Boleslav - SFC Opava 0:2 (0:2)

Branky: 22. Helebrand, 42. Jurečka. Rozhodčí: Jílek - Kotalík, Flimmel. ŽK: Jursa, Jurečka (oba Opava). Diváci: 1236.

M. Boleslav: Vejmola - Jánoš, Da Silva, Stronati, Keresteš - Takács, Mareš (38. Matějovský) - Nečas (46. Mebrahtu), Magera, Fleišman - Chramosta (71. Přikryl). Trenér: Svědík.

Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Žídek, Helebrand - Schaffartzik - Jursa (80. Grussmann), Janetzký (88. Mozol), Zapalač (66. Radič) - Jurečka, Kuzmanovič. Trenér: Skuhravý.