Opava při návratu na domácí stadion vyřadila v poháru Jihlavu, Dukla porazila Žižkov

Aktualizováno 12. 10. 2018 21:04
Fotbalisté Opavy se vrátili po dlouhé rekonstrukci na domácí stadion. Hned v prvním zápase po návratu z azylu v Brně zvítězili v poháru nad Jihlavou.
SFC Opava
SFC Opava | Foto: ČTK

Opava - Fotbalisté Opavy ve třetím kole MOL Cupu porazili druholigovou Jihlavu 1:0 až díky proměněné penaltě Václava Jurečky z 88. minuty. Nováček nejvyšší soutěže tak vítězně oslavil návrat na stadion v Městských sadech po rekonstrukci hrací plochy. Do pohárového osmifinále postoupila i Dukla po vítězství 1:0 nad pražským rivalem a dalším druholigovým soupeřem Žižkovem.

Slezané, kteří museli v úvodu sezony hrát v brněnském azylu, byli na začátku aktivnější. Zavadil ani Juřena však slibné možnosti neproměnili. Krátce před pauzou Opavu podržel brankář Fendrich dobrým zákrokem proti střele Šumského.

Ve druhém poločase se obě mužstva dlouho trápila v koncovce. V 82. minutě mohl Jihlavu poslat do vedení Ljovin, ale technickou střelou trefil tyč. O chvíli později byl v šestnáctce faulován opavský záložník Kayamba a pokutový kop před více než pěti tisíci diváků bezpečně proměnil Jurečka.

"Zvolili jsme náročný způsob hry, který nás stál dost sil. Stále nám ale chyběl klid v předfinální i finální fázi. Soupeř byl nebezpečný v brejcích. Jednou trefil tyčku a pak měl i dvě další nebezpečné šance. Jsem rád, že jsme mohli odehrát tak kvalitní zápas v reprezentační pauze a navíc jsme ho zvládli," uvedl trenér Opavy Ivan Kopecký pro klubový web.

Na Žižkově dlouho zářili domácí brankář Hrubeš a jeho protějšek Hruška, jehož v první půli také zachránilo břevno a po změně stran tyč. Malé pražské derby rozhodl až v 81. minutě tečovanou ranou slovenský záložník Bilovský. Poslední tým prvoligové tabulky Dukla prodloužil sérii bez porážky na tři soutěžní duely.

"Dnes jsme vyhráli se štěstím, protože jsme nebyli lepším týmem, i když jsme většinu zápasu míč drželi. Soupeř na nás byl výborně připraven a hluboký blok nám dělal problémy. Měli jsme štěstí i kvalitu v bráně, Hruška nás při třech brejkových situacích jednoznačně podržel," řekl kouč Dukly Roman Skuhravý.