Opava je blízko návratu do první ligy. Pomohla jí prohra Hradce se zachraňujícím se Ústí

11. 5. 2018 20:31
Fotbalisté Hradce Králové prohráli se zachraňujícím se Ústí nad Labem 1:3 a výrazně si zkomplikovali cestu za návratem zpět mezi elitu. Té se naopak přiblížili v Opavě, Slezanům stačí zvítězit ve víkendovém utkání proti Olympii Praha.
Adam Vlkanova (Hradec Králové)
Adam Vlkanova (Hradec Králové) | Foto: ČTK

Hradec Králové - Fotbalisté Hradce Králové prohráli v předehrávce 27. kola druhé ligy se zachraňujícím se Ústím nad Labem 1:3 a ještě více si zkomplikovali boj o postup. Jejich ztráta zároveň znamená, že vedoucí Opava může už v sobotu slavit návrat do nejvyšší soutěže, pokud v Praze na Strahově porazí domácí Olympii.

Hradec ztrácí z třetího místa na Opavu dál devět bodů a na druhou Příbram pět. Oba týmy navíc mají víkendový zápas k dobru. Bod za Hradcem jsou Pardubice.

Opava v případě sobotní výhry získá jistotu, že už ji bude moci předstihnout pouze jeden tým. Bod by Slezanům stačil k postupu v případě, že o den později Pardubice nezvítězí ve Varnsdorfu. Opava naposledy hrála ligu v sezoně 2004/05, kdy sestoupila.

Hradec na jaře vyhrál v druhé lize všech pět předchozích domácích zápasů, utkání s Ústím mu ale hrubě nevyšlo. Hosté v druhé části první půle získali vedení 2:0, které navíc v 68. minutě druhým gólem v utkání navýšil Alexander Jakubov. Poté už jen snížil Marek Plašil.

Severočeši potvrdili strmý nárůst formy a navázali na týden staré vítězství nad Příbramí, dalším týmem bojujícím o postup. Vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů a dostali se těsně nad sestupové příčky na čtrnácté místo. Patnáctý Frýdek-Místek a poslední Vítkovice ale ještě v tomto kole čeká vzájemný souboj.