Omlazená jednadvacítka prohrála v přípravě na Slovensku

14. 5. 2014 19:24
Fotbaloví reprezentanti do 21 let prohráli v přípravném utkání na Slovensku 1:3.
Trenér Jakub Dovalil nemohl být se zápasem proti Slovensku spokojen
Trenér Jakub Dovalil nemohl být se zápasem proti Slovensku spokojen | Foto: Aktuálně.cz

Senec - Fotbaloví reprezentanti do 21 let prohráli v přípravném utkání na Slovensku 1:3. Český tým, složený převážně z mladších hráčů, inkasoval v začátcích obou poločasů, pak sice snížil Michal Trávník, ale v 82. minutě rozhodl svým druhým gólem v zápase Adam Zrelák. Slováci oplatili Čechům porážky z posledních dvou vzájemných duelů.

Zápas v Senci byl poznamenaný nepříznivými podmínkami a každý z celků hrál jeden poločas proti silnému větru. Češi nezachytili začátek a rychle prohrávali. Brzy mohl kuriózně srovnat hostující gólman Lukáš Zima, který dlouhým výkopem přes celé hřiště trefil s přispěním odrazu od země a větru břevno slovenské branky.

Po změně stran udělali Češi chybu v rozehrávce a Zrelák sám před Zimou nezaváhal. V 51. minutě po Stratilově centru snížil hlavou Trávník a při premiéře za jednadvacítku se dočkal první trefy. Hosté se pak hnali za vyrovnáním, jenže žádnou z šancí nedali a na druhé straně naopak rozhodl přesnou střelou k tyči Zrelák.

"Slováci vyhráli zaslouženě. Nás určitě netěší, že jsme prohráli. Dostali jsme brzy branku, která nás rozhodila. Za stavu 0:2 jsme zaslouženě snížili, vypadalo to na vyrovnání, ale soupeř přidal třetí gól," řekl v televizním rozhovoru český trenér Jakub Dovalil.

Ten na Slovensku postrádal řadu opor a zkoušel převážně hráče ročníku 1994. "Na hlubší analýzu je čas. Někteří hráči byli lepší, někteří horší. S výsledkem nepanuje spokojenost, ale nějaké dílčí momenty byly dobré," dodal kouč, jehož tým se v přípravných duelech chystá na evropský šampionát v příštím roce na domácí půdě.

Přípravné fotbalové utkání v Senci:

Slovensko "21" - ČR "21" 3:1 (1:0)
Branky: 48. a 82. Zrelák, 4. Škvarka - 51. Trávník. ŽK: Škvarka, Pintér, Pauschek - Hrubý, Nerad. Diváci: 925.

Slovensko: Rusov - Pauschek, Niňaj, Pintér (46. Hudák), Vrablec - Lásik (80. Mészáros), Hrošovský (50. Malec) - Schranz (65. Lobotka), Škvarka, Chrien (46. Lalkovič) - Zrelák (84. Kochan). Trenér: Galád.
ČR: Zima - Holeš, Vraštil, Kaša, Končal - Nerad (74. Linhart), Čermák, Hrubý (79. Hýbl), Shejbal (63. Ševčík) - Trávník, Stratil. Trenér: Dovalil.