Olomouc zaskočila Slavii, Eden byl znovu vyloupen

Martin Jůzek, maj
26. 10. 2009 19:24
Slavia - Olomouc 1:2

Praha - Fotbalisté pražské Slavie už potřetí v sezoně našli přemožitele. Na obhájce titulu vyzrála v pondělní dohrávce 12. kola Sigma Olomouc, která se po Spartě stala druhým ligovým týmem, jenž dokázal vyhrát v Edenu.

Hanáci ubránili vítězství 2:1 a posunuli se před Slovácko na jedenácté místo. Slavia je šestá se sedmibodovou ztrátou na Teplice.

Čtěte dále: Drama na Strahově: Spartu spasil až v závěru Kušnír

Svěřenci Karla Jarolíma potřebovali doma bezpodmínečně vyhrát, aby jim neutekli soupeři včetně Sparty. K úspěchu proti nevyzpytatelné Sigmě měl pomoci i Rudolf Skácel, navrátilec do červenobílého dresu.

Obhájce titulu šel do zápasu s tím, že uspěl na pohárové scéně, když šokoval remízou ve Valencii. Možná se hráči viděli ještě ve Španělsku a soupeř je potrestal. Už ve třetí minutě, z první vážné akce duelu, totiž Slavia inkasovala.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Čelůstka nechal z levé strany odcentrovat Kaščáka, Hubáček ve vápně zapomněl na osamoceného Ordoše, který si přesně naskočil míč a poslal ho k tyči. Vaniak se po balonu natahoval marně.

Slavia pak dostala ještě jeden gól

S vršovickým klubem to viditelně otřáslo, za podpory devíti tisíc diváků se však postupně favorizovaný tým probral a začal trápit Hanáky.

Hosté však hráli chytře a až na výjimky, jakou byla střela Hlouška vedle, nenechali slávisty dojít až do vápna. A naopak ukázali, že co se týče vlastních výpadů, jsou mimořádně nebezpeční a efektivní.

Čtěte více: Teplice zůstaly v čele, ale dotáhl se na ně Jablonec

Po půlhodině hry dala Olomouc ze druhé střely na bránu druhý gól. Postaral se o něj Šultes, který využil chyby domácí obrany a překonal Vaniaka.

To byl pro Slavii pořádný šok. O chvíli později mohla Sigma dát třetí gól, i když by šlo o trefu jen do vlastní sítě. Při bránění rohu totiž hlavičkoval Dreksa a jeho pokus skončil na břevně!

Přesto domácí tým dokázal najít recept na obranu Sigmy. Psala se 34. minuta, když Čelůstka dobře našel Suchého, jenž nic nevymýšlel a hned přihrál míč osamocenému Hlouškovi. Čerstvý reprezentant se ze tří metrů nemýlil.

Vyrovnání se slávisté nedočkali

V samotném závěru udělal velkou chybu Janotka, pustil před sebe aktivního Hlouška, kterého pak musel faulovat. Rozhodčí sporný moment posoudil jen jako zákrok na žlutou kartu. Ze standardní situace pak Belaid přestřelil.

O přestávce udělal trenér Jarolím jednu změnu a příchodem Krajčíka se mu povedlo oživit hru. Ve druhé půli totiž Slavia hrála mnohem lépe.

Vše odstartoval hned po příchodu na hřiště Naumov, jenže na jeho pokus vyzrál gólman Lovásik. Hned o chvíli později střílel Skácel, ten zase mířil nad bránu. A tlak vůbec neutichal, v 54. minutě se činil opět Skácel a brankář musel zasahovat.

Těsně před uplynutím hodiny hry orazítkoval Hloušek s pomocí Lovásikova zásahu břevno, ani tentokrát ale míč neskončil v síti.

Krátce nato byl po druhé žluté kartě vyloučen Kaščák a Sigma musela zbývající část duelu odehrát v deseti mužích. A ačkoliv měla Slavia velký tlak, kdy Skácel dokonce trefil tyč, nepovedlo se jí vyrovnat.

Tým kouče Jarolíma tak v Edenu prohrál podruhé za sebou.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:2 (1:2)
34. Hloušek - 3. Hořava, 30. Šultes.
Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Wilczek. ŽK: Vomáčka - Kaščák, Janotka, Dreksa, Škerle, Lovásik, Ordoš. ČK: 61. Kaščák. Diváci: 9159.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Suchý, Vomáčka, Hubáček (46. Krajčík) - Grajciar (76. Vlček), Ragued, Belaid (70. Vasiljevič), Skácel - Naumov, Hloušek. Trenér: Jarolím.
Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Kaščák - Rossi, Ordoš, Hořava (87. Bajer), Onofrej - Šultes (68. Štěpán), Hubník (53. Petr). Trenér: Psotka.