Olomouc udolala Teplice, zoufalý Baník znovu prohrál

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
24. 9. 2011 19:27
Olomouc - Teplice 1:0, Ostrava - Slovácko 0:1

Praha - Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili v 8. kole Gambrinus ligy Teplice 1:0 a odpoutali se od sestupového pásma.

Jedinou branku vstřelil v závěrečné desetiminutovce Adam Varadi, který tím utnul čtyřzápasovou sérii bez vítězství.

Naopak trápení Ostravy pokračuje i nadále. Baník ani na osmý pokus nedokázal v nové sezoně vyhrát, když podlehl doma Slovácku 0:1.

Plzeň nedala gól Budějovicím a ztratila další body

V Olomouci byl od začátku k vidění oboustranně ofenzivní fotbal. Domácí se snažili prosadit kombinačně a centry ze stran, hosté vsadili na rychlé brejky.

Z hráčů Sigmy byl tradičně hodně vidět Heinz, jehož všechny čtyři pokusy v první půli znamenaly nemalé nebezpečí. Jenže ani z přímého kopu ani po střelách z hranice vápna se prosadit nedokázal.

Teplice také nelenily a při každé příležitosti o kontr si to namířily k soupeřově bráně. Blízko gólu byl Mahmutovič, ovšem z několika metrů přestřelil. V další tutovce pak tváří v tvář brankáři Zlámalovi selhal Rosa.

Po změně stran se z olomouckých akcí začaly vytrácet nápady, zato na Teplických bylo vidět, že jasně prahnou po třech bodech.

Fotbal se však hraje na góly a tuto starou pravdu potvrdil v 81. minutě Varadi. Obrana Severočechů nedokázala odvrátit nákop do vápna a domácí útočník měl po nechtěném přiťuknutí Lukáše snadnou úlohu.

Slovácku mělo na Baníku více šancí

Baník si proti Slovácku vytvářel územní převahu, jenže nebezpečnější bylo jednoznačně Slovácko. Jeho hrozbám scházelo jen gólové zakončení. Zvláště sóla Pavelky a Ondřejky volala po brance, Doškův pokus z hranice šestnáctky zas olízl tyčku.

Také po přestávce měl brankář Pietrzkiewicz plné ruce práce, ovšem naneštěstí pro hosty stále odolával. Nakonec přece jen čisté konto neudržel, když v 82. minutě domácím správně nezafungovala ofsajdová past a přesnou hlavičkou rozhodl Košút.

8. kolo první fotbalové ligy:

SK Sigma Olomouc - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka:
81. Varadi. Rozhodčí: Zelinka - Jiřík, Lakomý. ŽK: Lukáš, Kerič, Mahmutovič (všichni Teplice). Diváci: 4560.

Olomouc: Zlámal - Koutný (87. Janotka), Škerle, Kučera, Vepřek - Bajer (73. Navrátil), Rossi, Hořava - Heinz - Varadi, Petr (65. Přikryl). Trenér: Psotka.
Teplice: Grigar - Siva (86. Vůch), Lukáš, Matula, Rosa - Ljevakovič, Ježdík, Vachoušek, Stožický (80. Zoubele) - Kerič (75. Vondrášek), Mahmutovič. Trenér: Rada.

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka:
82. Košút. Rozhodčí: Příhoda - Chytil, Gallo. ŽK: Kraut, Ferenčík - Daníček. Diváci: 4357.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Marek, Vomáčka, Cverna - Droppa, Lukeš - Poliaček, Kraut, Malcharek (46. Badaljan) - Ferenčík (79. Greguš). Trenér: Malura.
Slovácko: Filipko - Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň - Daníček, Kordula - Pavelka, Valenta (88. Mezlík), Jeleček (34. Ondřejka, 90. Lukáš) - Došek. Trenér: Soukup.