Olomouc vydřela remízu s Boleslaví, Dukla sahá po pohárech

21. 4. 2013 11:46
Sigma bodovala poprvé po pěti utkáních, i když s Mladou Boleslaví prohrávala už 0:2.
Sparta vs. Olomouc, odveta čtvrtfinále Poháru České pošty (brankář Blaha).
Sparta vs. Olomouc, odveta čtvrtfinále Poháru České pošty (brankář Blaha). | Foto: CPA Eduard Erben

Olomouc - Po pěti porážkách v řadě si alespoň bod připsali fotbalisté Sigmy Olomouc, kteří v nedělním utkání 24. kola Gambrinus ligy remizovali s Mladou Boleslaví 2:2.

Na Andrově stadionu přitom už po šestadvaceti minutách hry prohrávali o dvě branky, když se trefili Martin Nešpor a Petr Johana.

Jenže Hanáci nesložili zbraně a v druhé půli stihli zápas alespoň vyrovnat. Hned po přestávce totiž snížil přesnou hlavičkou Martin Doležal, který zároveň v 71. minutě opět hlavou přihrával na branku Jakuba Plška.

Boleslav dnešní remízou propásla možnost zachytit rozjetou formu Liberce, který se díky včerejšímu vítězství nad Brnem dotáhl už na dva body právě za Sigmu na pátou příčku a před Středočechy má další dva body náskok.

Hradec se ode dna neodpoutal

Souboj o třetí (a potenciálně i čtvrté) místo, které držitelům zajistí pohárovou Evropu, se každopádně šest kol před koncem soutěže velmi dramatizuje.

Do boje o pohárové příčky se totiž zapojila i pražská Dukla, která v neděli vyhrála v Hradci Králové 3:0 a v tabulce se vklínila mezi Liberec a Boleslav.

"Votroci", kteří nutně potřebují body do boje o záchranu prvoligové příslušnosti, přitom až do 65. minuty drželi bezbrankovou remízu, díky níž by se bývali dostali na bodovou úroveň čtrnácté Ostravy.

Jenže pak se trefili postupně Tomáš Borek, Vojtěch Přeučil a Zbyněk Pospěch, a rázem bylo po nadějích.

Pokud Dukla dokáže uspět i v příštím kole, kdy na Julisce hostí Sigmu Olomouc, bude v bojích o poháry zcela definitivně. Duklisté přitom naposledy hráli v Evropě v roce 1990.

24. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - Dukla Praha 0:3 (0:3)

Branky: 65. Borek, 74. Přeučil, 82. Pospěch. Rozhodčí: Jech - Filípek, Vlasjuk. Diváci: 3490.

Sestavy:

Hradec: Koubek - Plašil (68. Hadaščok), Fukal, Hájek Poděbradský - Štěpán (74. Strnad), Hochmeister, Šisler, Harba - Uškovič, Kulič (58. Klapka). Trenér: Plíšek.

Dukla: Rada - Romera, Štětina, Vorel, Vrzal - Malý (78. Kalouda), Borek, Gedeon - Hašek (70. Přeučil), Pospěch, Néstor (85. Engelmann). Trenér: Kozel

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:2 (0:2)

Branky:: 55. Doležal, 71. Plšek - 12. Nešpor, 26. Johana. Rozhodčí: Paták - Moláček, Proske. ŽK: Vepřek - Jarolím, Štorhanzl, Ševinský, Zahustel. ČK: 90. Vepřek (Olomouc). Diváci: 3 137.

Sestavy:

Olomouc: Zlámal - Koutný (69. Petr), Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil (90. Janotka), Hořava - Varadi, Ordoš (46. Plšek), Javůrek - Doležal. Trenér: Pivarník.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Ševinský, Bořil - Jarolím, Ščuk - Mareš (78. Chramosta), Magera (72. Zahusttel), Štorhanzl - Nešpor (90. Ondřejka). Trenér: Minář.