Snad si zahrajeme v nebi, napsal Pelé. Linekerův vzkaz Maradonovy fanoušky naštval

yac yac
25. 11. 2020 20:07
Ve středu večer zasáhla fotbalový svět šokující zpráva, zemřel Diego Maradona. Podívejte se, jak na smutnou zvěst reagovaly sportovní hvězdy i obyvatelé Neapole.

Pelé

"Tak smutná zpráva… Já ztratil velkého přítele, svět zase legendu. Doufám, že si jednoho dne spolu v nebi zakopeme," uvedl v krátkém prohlášení Pelé.  

Čerstvě osmdesátiletý Brazilec bývá považován za vůbec nejlepšího fotbalistu historie, ale právě Maradona je k němu často přirovnáván. 

 

Právě se děje

před 24 minutami

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil za 55 milionů liber zkrachovalý maloobchodní řetězec Debenhams. Zaměstnance ale nechce, ohroženo je tak 12 000 pracovních míst.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Veterináři na Táborsku prověří kvůli ptačí chřipce chovy drůbeže

Veterináři dnes zkontrolují drobné chovy drůbeže v Dlouhé Lhotě na Táborsku, kde se minulý týden prokázal výskyt ptačí chřipky. Zkontrolují i tři velké komerční chovy v okruhu deseti kilometrů od obce. Prověřují také několik úhynů volně žijících ptáků v kraji, řekl v pondělí za Státní veterinární správu Petr Majer. O situaci v pondělí jednal i krizový štáb kraje, jak řekla Hana Brožková z kanceláře hejtmana.

Veterináři vytvoří soupis komerčních chovů v pásmu deseti kilometrů kolem místa nálezu, zkontrolují i komerční chovy. O víkendu dostaly podniky informace, jak chovy víc zabezpečit. V Dlouhé Lhotě utratili 23. ledna 17 ptáků z malochovu s potvrzenou ptačí chřipkou.

"V současné době jsou (na místě) dvě skupiny veterinárních inspektorů, z nichž ta první působí přímo v obci Dlouhá Lhota. Jsou v kontaktu se starostkou a během dne obcházejí místní drobné chovatele a prověřují zdravotní stav drůbeže a to, jak jsou chovy zabezpečené proti kontaktu s volně žijícími ptáky, zejména s vodními, kterých je v okolí hodně," řekl Majer. Těchto chovatelů by mělo být v obci okolo dvaceti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy