Rozlučka, jakou si představoval. Hezké chvíle jsem si v kariéře tolik neužil, řekl Rosický

S Tomášem Rosickým si v rozlučkovém utkání zahrál i čtyřletý syn Tomáš.
Rosického benefice se konala na Letné před téměř 19 tisíci diváky.
Sám hrdina večera pomohl proměněnou penaltou českému výběru k výhře 5:2 nad výběrem světa složeným z jeho bývalých spoluhráčů z Dortmundu a Arsenalu.
Hrálo se sice za hustého deště, to ale to na atmosféře vůbec nic neubralo.
I když Rosický začal utkání v týmu světa, přišel slavit první gól českého týmu v odlišném dresu.
Marek Janoš Marek Janoš
9. 6. 2018 21:39
Tomáš Rosický se před vyprodanou Letnou rozloučil za účasti světových hvězd s profesionální kariérou. Po zápase z něj sálala pozitivní nálada.

Praha - Atmosféra byla v sobotu na Letné slavnostní. Několik hodin před zápasem kolem stadionu Sparty proudily stovky lidí. Turisté i skalní fanoušci měli možnost na vlastní oči vidět artefakty dlouhé kariéry Tomáše Rosického.

Rozlučkovým zápasem "Malého Mozarta" zacloumalo počasí. Parné slunné odpoledne vystřídalo chvíli před startem utkání běsnění živlů. Bouřka a hustý déšť odložily konec kariéry Tomáše Rosického o téměř hodinu.

"Ideální počasí na skluzy," uklidňoval na sociálních sítích fanoušky Tomáš Ujfaluši. "Báli jsme se, že lidé půjdou domů, ale naštěstí vydrželi," usmíval se po utkání bývalý spoluhráč Rosického Nuri Sahin.

A první minuty zápasu byly velmi úsměvné. Hvězdy světového fotbalu běhaly po hřišti po kotníky ve vodě, ale s těžkým terénem si dokázaly poradit s elegancí.

"Kluci byli skvělí. Obě kabiny chtěly hrát, nechtěly to zabalit, i když hodně pršelo," chválil hvězdy rozlučkového utkání Tomáš Rosický.

Utkání se neslo v odlehčené atmosféře. To dokázal hned první gól týmu Česka, který běžel s Janem Kollerem a dalšími hráči v červeném oslavit i Tomáš Rosický, v té době přitom hrající a výběr světa.

Jedinou kaňkou na skvělém fotbalovém odpoledni bylo bučení, pískání a nenávistné skandování malé části sparťanských fanoušků směrem k Milanu Barošovi. Legenda reprezentace brala urážky s úsměvem. Ve druhé půli se ale Baroš na hřišti mihl jen na pár minut.

Pro druhý poločas oblékl Tomáš Rosický dres týmu Česka a show se rozjela na plné obrátky.

Do ní se s radostí zapojil i legendární anglický rozhodčí Martin Atkinson, nejčastěji se popichoval s Janem Kollerem. "Neznali jsme se. Ale rychle jsme se poznali," smál se český útočník.

Nakonec se prosadil i samotný Rosický, který proměnil penaltu. "Byl to jasný faul," odmítl možné spekulace bývalý hráč Sparty, Dortmundu a Arsenalu s potutelným úsměvem. "Fábregas mě nestíhal jako vždycky," vtipkoval.

První penaltu Rosickému brankář Lehmann chytil a sudí Atkinson nechal pokutový kop k pobavení diváků opakovat. V závěru přidal branku i syn Tomáš Rosický mladší.

"Do fotbalu ho vůbec nenutím, ale je fakt, že za mnou chodí čím dál častěji s tím, že si chce jít zakopat," řekl k fotbalové budoucnosti svého syna sedmatřicetiletý hráč.

Zatímco při oznamování konce kariéry byl Tomáš Rosický skleslý, po utkání z něj sálala pozitivní nálada. "Pro všechny kluky v kabině to byl skvělý zážitek. Musím moc poděkovat lidem, že tu zůstali i v takovém lijáku," vyslal vzkaz příznivcům.

"Bylo to přesně takové, jak jsem chtěl," dodal. V závěru šel sám do středového kruhu a pronesl krátkou řeč k fanouškům. "Měl jsem čistou hlavu a ten moment jsem si užíval. To je u mě zvláštní, já jsem si takové hezké momenty nikdy moc neuměl užívat. Možná proto, že jsem věděl, že je to opravdu naposled," dodal.