Odstupující Hašek: Se Sazkou můj odchod vůbec nesouvisí

Sport Sport
30. 6. 2011 13:45
Podle Haška nelze z fotbalu vymýtit korupci
Ivan Hašek.
Ivan Hašek. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Odstupující šéf českého fotbalu Ivan Hašek se ostře ohradil vůči spekulacím médií, že jeho odchod souvisí s pádem Aleše Hušáka v čele sazky.

Ex-předseda Fotbalové asociace České republiky znovu zdůvodnil svůj konec v jejím čele dohodou s vedením dubajského klubu Al Ahlí o návratu k trénování.

Čtěte také:

Z cely by fotbal řídit nešel. Chvalovský je mimo hru
Haškova regiznace: Zbabělý odchod falešného mesiáše
Fotbal v šoku, šéf Hašek po dvou letech rezignoval
Hušákův člověk končí. Proč Hašek emigruje do Emirátů?

"Mrzí mě, že se v této zemi může objevit v médiích bez následků jakákoliv spekulace, i když je založena na naprosté lži a bez důkazů. O mém napojení na pana Hušáka se mluvilo od mé první kandidatury," prohlásil na čtvrteční tiskové konferenci sedmačtyřicetiletý Hašek.

Za lež označil také informace o tom, že byl Sazkou placen. "Tyhle informace mě mrzí, ale nic s nimi nenadělám," dodal.

Hašek uspořádal tiskovku na nátlak českých médií, která ho po nedělním šokujícím oznámení o odchodu doslova zaplavila žádostmi o rozhovor.

Staronový trenér Al Ahlí zopakoval, proč vůbec na předsedu svazu kandidoval. "Před šesti lety jsem se pokoušel jít do čela neúspěšně, a protože se množil počet lidí, kteří mě podporovali i v dalších letech, cítil jsem odpovědnost do kandidatury jít znovu," řekl Hašek a podotkl, že svého rozhodnutí v žádném případě nelituje.

"Mohu se za svým působením ohlédnout se vztyčenou hlavou, řada věcí se nám podařila," dodal. Na dotaz, proč neřekl rovnou, že po dvou letech odejde, uvedl, že by v takovém případě nebyl nikdy zvolen a nemohl by v českém fotbale provést potřebné změny.

Své dva roky v čele českého fotbalu hodnotí pozitivně i přesto, že se mu nepodařilo účinně bojovat s korupcí.

"Vymýtit korupci zcela, to je mylná představa, to nedokáže nikdo. Ve společnosti běhají tisíce Štětináčů, a veřejnost by chtěla, aby ve fotbale byli jen Jarkové Metelkové," použil Hašek přirovnání k Rychlým šípům.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy