Odchod Vrby z Plzně? Máme jasno, o trenéra se už nebojím, říká manažer Šádek

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 2. 2019 14:06
V komfortní finanční situaci vstupuje Viktoria Plzeň do jarní části Fortuna:Ligy. "Příjmy z Ligy mistrů vrátíme zpátky do klubu," proklamuje generální ředitel Adolf Šádek.
Adolf Šádek
Adolf Šádek | Foto: Tomáš Liška

Především díky snové injekci ve výši 770 milionů korun z Ligy mistrů skončila Viktoria Plzeň v loňském roce v černých číslech, což je v českém profi fotbale unikum. Spolu s tím však vedení čeká povinnost: zaplatit daň z příjmu. "A můžu ubezpečit finanční úřad, že ji zaplatíme," vtipkoval na tiskové konferenci před zahájením jara generální ředitel klubu Adolf Šádek.

A co uděláte se zbytkem zisku?

Peníze budeme postupně vracet zpátky do klubu. Do infrastruktury, nakupování a výběru hráčů. Navíc je pozitivní, že nejsme nuceni prodávat hráče.

Máte tu sumu rozdělenou na oblasti, do nichž chcete investovat?

Takhle my nepracujeme. Vycházíme i z toho, jaká je aktuální potřeba klubu. Pokud by byla taková, že bychom museli celou částkou reinvestovat do toho, abychom udrželi sportovní úroveň, na jaké nyní jsme, tak bychom to udělali.

Během zimní pauzy jste jednali o odchodu střelce Michaela Krmenčíka do Brugg, přestože hvězda týmu nyní prochází dlouhodobou rehabilitací po operaci zkříženého vazu v koleni. Krmenčík do Belgie i odletěl - proč jeho transfer nevyšel?

Plzeň jako Barcelona

Nejen v zápasech ligy mistrů, ale i ve vyřazovacích bojích Evropské ligy proti Dinamu Záhřeb bude dresy Plzně zdobit logo Nadace pro transplantace kostní dřeně. Patří tak k prvním v Evropě, podporu vstupu dárců do registru tímto způsobem vyjádřila už jen slavná Barcelona. Společně s evropskými velkokluby se pak Viktoria zúčastnila i speciální aukce, která Nadaci vynesla více než 400 000 korun. 

Krmimu jsme slíbili, že jakmile přijde nějaká nabídka, budeme o ní jednat. Sám jsem byl zaskočený, že Bruggy do jednání vstoupily dva měsíce po jeho operaci, nicméně jsme chtěli dodržet slib, který jsme mu dali. Na počátku Bruggy dokonce operovaly se sumou, kterou bychom byli i ochotni akceptovat, ale pak se začal celý transfer vyvíjet jiným směrem. A protože pouštět Michaela ani nebyla naše priorita, jednání s Bruggami jsme ukončili.

Takže už o dalších případných nabídkách na Krmenčíka jednat nebudete?

Než se po zranění vrátí na trávník, tak se s nikým bavit nebudu, i kdybych to sliboval třeba se dvěma zdviženými prsty. Další přestup si musí vykopat na hřišti.

V závěru podzimu se pak v některých médiích objevily spekulace, že o nabídce k odchodu jedná i trenér Pavel Vrba. Máte strach, že byste mohl o zkušeného kouče přijít?

Předně já strach vůbec nemám. A obávání jeden o druhého už jsme si vysvětlili dřív - Pavel je kvalitní trenér a ať už skončíme první nebo druzí, tak o něj zájem určitě bude. Nicméně od chvíle, co se do Plzně vrátil (předloni v létě), tak se neobjevila žádná nabídka, o které bychom spolu diskutovali. Prostě si vyhodnotil, že žádná není v takové rovině, aby jí zatěžoval klub.

Do jara vyrazíte se třemi novými tvářemi - útočníkem Jeanem-Davidem Beauguelem a záložníky Joelem Kayambou a Erikem Pačindou. Jak to vypadá s příchodem talentovaného Ladislava Krejčího z Brna? 

Zatím jsme jeho přestup nedotáhli, v nejbližších dnech budou jednání finalizovat. Ale i když k dohodě dospějeme, je to mladý kluk, takže v každém případě zůstane hostovat v Brně.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Vyčerpaného Čecha na ferratě v Rakousku zachraňoval vrtulník

Protože v té době na vrchol stoupalo vícero lidí, takže by pěší pomoc byla obtížná, vyzvedl 34letého Čecha vrtulník, napsal portál nachrichten.at.

Čecha postihlo vyčerpání v dolní čtvrtině trasy, která je považována za jednu z nejhezčích v Rakousku a kterou ročně projde na 10 tisíc lidí. Portál rakouské oblasti Solná komora, kde se neštěstí událo, uvádí, že ferrata neboli zajištěná cesta není příliš obtížná, přesto však vyžaduje dobrou kondici. Pro výstup je vyžadována kompletní horolezecká výbava včetně helmy.

Na stejné zajištěné cestě se již v pátek dostala do problémů 31letá Slovenka, která těsně před koncem dostala do rukou i nohou křeče, takže nemohla zdolat závěrečnou stěnu. Kvůli soumraku k ženě nemohl vyletět vrtulník, proto záchranáři museli na vrchol vystoupit normální cestou a poté Slovenku pomocí kladky přes stěnu vytáhnout. Turistce následně pomohli do údolí, kde v noci na sobotu záchrannou operaci ukončili.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

 

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

 

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.

 

Tenisový turnaj žen v Hirošimě (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Hibinová - Doiová (obě Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra finále:

Hibinová, Doiová - McHaleová, Savinychová (USA/Rus.) 3:6, 6:4, 10:4.

před 1 hodinou

Ve středním Mexiku se ve studni našly zabalené ostatky čtyřicítky lidí

Lidské ostatky našla policie ve studni za Guadalajarou ve 119 černých plastových pytlích. Na místo hrůzného nálezu se vydala na počátku září poté, co si místní lidé stěžovali na nesnesitelný zápach.

Zpočátku nebylo jasné, kolika lidem ostatky v pytlích patří. Těla totiž byla rozřezána na části. Nyní patologové určili, že se jedná nejméně o 44 osob. Kompletní těla přitom našli jen v případě devíti jedinců. Část ostatků se stále identifikovat nepodařilo.

V mexickém státě Jalisco, jehož je Guadalajara hlavním městem, působí řada drogových gangů. Za první polovinu letošního roku bylo v Mexiku, které má 125 milionů obyvatel, zavražděno přes 17 tisíc lidí. To je v průměru více než sto vražd denně. Vysoká kriminalita sužuje Mexiko už řadu let, je důsledkem zejména boje drogových gangů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy