Odchod Vrby z Plzně? Máme jasno, o trenéra se už nebojím, říká manažer Šádek

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 2. 2019 14:06
V komfortní finanční situaci vstupuje Viktoria Plzeň do jarní části Fortuna:Ligy. "Příjmy z Ligy mistrů vrátíme zpátky do klubu," proklamuje generální ředitel Adolf Šádek.
Adolf Šádek
Adolf Šádek | Foto: Tomáš Liška

Především díky snové injekci ve výši 770 milionů korun z Ligy mistrů skončila Viktoria Plzeň v loňském roce v černých číslech, což je v českém profi fotbale unikum. Spolu s tím však vedení čeká povinnost: zaplatit daň z příjmu. "A můžu ubezpečit finanční úřad, že ji zaplatíme," vtipkoval na tiskové konferenci před zahájením jara generální ředitel klubu Adolf Šádek.

A co uděláte se zbytkem zisku?

Peníze budeme postupně vracet zpátky do klubu. Do infrastruktury, nakupování a výběru hráčů. Navíc je pozitivní, že nejsme nuceni prodávat hráče.

Máte tu sumu rozdělenou na oblasti, do nichž chcete investovat?

Takhle my nepracujeme. Vycházíme i z toho, jaká je aktuální potřeba klubu. Pokud by byla taková, že bychom museli celou částkou reinvestovat do toho, abychom udrželi sportovní úroveň, na jaké nyní jsme, tak bychom to udělali.

Během zimní pauzy jste jednali o odchodu střelce Michaela Krmenčíka do Brugg, přestože hvězda týmu nyní prochází dlouhodobou rehabilitací po operaci zkříženého vazu v koleni. Krmenčík do Belgie i odletěl - proč jeho transfer nevyšel?

Plzeň jako Barcelona

Nejen v zápasech ligy mistrů, ale i ve vyřazovacích bojích Evropské ligy proti Dinamu Záhřeb bude dresy Plzně zdobit logo Nadace pro transplantace kostní dřeně. Patří tak k prvním v Evropě, podporu vstupu dárců do registru tímto způsobem vyjádřila už jen slavná Barcelona. Společně s evropskými velkokluby se pak Viktoria zúčastnila i speciální aukce, která Nadaci vynesla více než 400 000 korun. 

Krmimu jsme slíbili, že jakmile přijde nějaká nabídka, budeme o ní jednat. Sám jsem byl zaskočený, že Bruggy do jednání vstoupily dva měsíce po jeho operaci, nicméně jsme chtěli dodržet slib, který jsme mu dali. Na počátku Bruggy dokonce operovaly se sumou, kterou bychom byli i ochotni akceptovat, ale pak se začal celý transfer vyvíjet jiným směrem. A protože pouštět Michaela ani nebyla naše priorita, jednání s Bruggami jsme ukončili.

Takže už o dalších případných nabídkách na Krmenčíka jednat nebudete?

Než se po zranění vrátí na trávník, tak se s nikým bavit nebudu, i kdybych to sliboval třeba se dvěma zdviženými prsty. Další přestup si musí vykopat na hřišti.

V závěru podzimu se pak v některých médiích objevily spekulace, že o nabídce k odchodu jedná i trenér Pavel Vrba. Máte strach, že byste mohl o zkušeného kouče přijít?

Předně já strach vůbec nemám. A obávání jeden o druhého už jsme si vysvětlili dřív - Pavel je kvalitní trenér a ať už skončíme první nebo druzí, tak o něj zájem určitě bude. Nicméně od chvíle, co se do Plzně vrátil (předloni v létě), tak se neobjevila žádná nabídka, o které bychom spolu diskutovali. Prostě si vyhodnotil, že žádná není v takové rovině, aby jí zatěžoval klub.

Do jara vyrazíte se třemi novými tvářemi - útočníkem Jeanem-Davidem Beauguelem a záložníky Joelem Kayambou a Erikem Pačindou. Jak to vypadá s příchodem talentovaného Ladislava Krejčího z Brna? 

Zatím jsme jeho přestup nedotáhli, v nejbližších dnech budou jednání finalizovat. Ale i když k dohodě dospějeme, je to mladý kluk, takže v každém případě zůstane hostovat v Brně.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 13 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy