Odchod Vrby z Plzně? Máme jasno, o trenéra se už nebojím, říká manažer Šádek

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 2. 2019 14:06
V komfortní finanční situaci vstupuje Viktoria Plzeň do jarní části Fortuna:Ligy. "Příjmy z Ligy mistrů vrátíme zpátky do klubu," proklamuje generální ředitel Adolf Šádek.
Adolf Šádek
Adolf Šádek | Foto: Tomáš Liška

Především díky snové injekci ve výši 770 milionů korun z Ligy mistrů skončila Viktoria Plzeň v loňském roce v černých číslech, což je v českém profi fotbale unikum. Spolu s tím však vedení čeká povinnost: zaplatit daň z příjmu. "A můžu ubezpečit finanční úřad, že ji zaplatíme," vtipkoval na tiskové konferenci před zahájením jara generální ředitel klubu Adolf Šádek.

A co uděláte se zbytkem zisku?

Peníze budeme postupně vracet zpátky do klubu. Do infrastruktury, nakupování a výběru hráčů. Navíc je pozitivní, že nejsme nuceni prodávat hráče.

Máte tu sumu rozdělenou na oblasti, do nichž chcete investovat?

Takhle my nepracujeme. Vycházíme i z toho, jaká je aktuální potřeba klubu. Pokud by byla taková, že bychom museli celou částkou reinvestovat do toho, abychom udrželi sportovní úroveň, na jaké nyní jsme, tak bychom to udělali.

Během zimní pauzy jste jednali o odchodu střelce Michaela Krmenčíka do Brugg, přestože hvězda týmu nyní prochází dlouhodobou rehabilitací po operaci zkříženého vazu v koleni. Krmenčík do Belgie i odletěl - proč jeho transfer nevyšel?

Plzeň jako Barcelona

Nejen v zápasech ligy mistrů, ale i ve vyřazovacích bojích Evropské ligy proti Dinamu Záhřeb bude dresy Plzně zdobit logo Nadace pro transplantace kostní dřeně. Patří tak k prvním v Evropě, podporu vstupu dárců do registru tímto způsobem vyjádřila už jen slavná Barcelona. Společně s evropskými velkokluby se pak Viktoria zúčastnila i speciální aukce, která Nadaci vynesla více než 400 000 korun. 

Krmimu jsme slíbili, že jakmile přijde nějaká nabídka, budeme o ní jednat. Sám jsem byl zaskočený, že Bruggy do jednání vstoupily dva měsíce po jeho operaci, nicméně jsme chtěli dodržet slib, který jsme mu dali. Na počátku Bruggy dokonce operovaly se sumou, kterou bychom byli i ochotni akceptovat, ale pak se začal celý transfer vyvíjet jiným směrem. A protože pouštět Michaela ani nebyla naše priorita, jednání s Bruggami jsme ukončili.

Takže už o dalších případných nabídkách na Krmenčíka jednat nebudete?

Než se po zranění vrátí na trávník, tak se s nikým bavit nebudu, i kdybych to sliboval třeba se dvěma zdviženými prsty. Další přestup si musí vykopat na hřišti.

V závěru podzimu se pak v některých médiích objevily spekulace, že o nabídce k odchodu jedná i trenér Pavel Vrba. Máte strach, že byste mohl o zkušeného kouče přijít?

Předně já strach vůbec nemám. A obávání jeden o druhého už jsme si vysvětlili dřív - Pavel je kvalitní trenér a ať už skončíme první nebo druzí, tak o něj zájem určitě bude. Nicméně od chvíle, co se do Plzně vrátil (předloni v létě), tak se neobjevila žádná nabídka, o které bychom spolu diskutovali. Prostě si vyhodnotil, že žádná není v takové rovině, aby jí zatěžoval klub.

Do jara vyrazíte se třemi novými tvářemi - útočníkem Jeanem-Davidem Beauguelem a záložníky Joelem Kayambou a Erikem Pačindou. Jak to vypadá s příchodem talentovaného Ladislava Krejčího z Brna? 

Zatím jsme jeho přestup nedotáhli, v nejbližších dnech budou jednání finalizovat. Ale i když k dohodě dospějeme, je to mladý kluk, takže v každém případě zůstane hostovat v Brně.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu. Řekl to novinářům před odjezdem z Bílého domu na předvolební akci ve státě Ohio. Potvrdil, že se rozhoduje mezi pěti uchazečkami a že by si přál, aby Senát o jeho kandidátce hlasoval ještě před listopadovými volbami hlavy státu. Již dříve oznámil, že do funkce navrhne ženu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho a dalších politiků kvůli možným skrytým finančním darům adresovaným protiimigrační Svobodné straně Rakouska (FPÖ). 

Vyšetřováni už nejsou někdejší šéf FPÖ Strache, bývalý šéf poslanců FPÖ Johann Gudenus, ani bývalý poslanec Markus Tschank.

Strache se na známém videu pořízeném ve vile na španělském ostrově Ibiza před rakouskými volbami v roce 2017 mimo jiné vychloubal, že sponzorské dary nejsou převáděny přímo na účet FPÖ, ale na spolky blízké straně. Protikorupční prokuratura se věcí začala zabývat a kriminální policie měla prověřit organizace blízké FPÖ.

Podle vyšetřovatelů není skutečný důvod k dalšímu stíhání. Posvítili si přitom na organizace Patria Austria, Austria in Motion, Wirtschaft für Österreich a Institut für Sicherheitspolitik.

před 6 hodinami

Microsoft koupí herní společnost ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů

Americká softwarová firma Microsoft dnes oznámila, že za 7,5 miliardy dolarů (172,9 miliardy Kč) koupí herní společnost ZeniMax Media, která stojí mimo jiné za hrami Doom či Fallout. Microsoft tak chce rozšířit nabídku svých herních konzolí Xbox. ZeniMax je mateřskou společností firmy Bethesda Softwork, která mimo jiné vyvinula hry Wolfenstein nebo The Elder Scrolls.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Wall Street Journal: Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností.

Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal. Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy