Obviněný Přibyl: Je to jen další snaha očernit Bohemku

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 11. 2010 10:55
Bývalý ředitel Bohemians 1905 odmítá obvinění.

Praha - "Jsem nevinný a policii jsem předal důkazy," hájí se bývalý ředitel fotbalových Bohemians 1905 Lukáš Přibyl. Společně se současným předsedou dozorčí rady je stíhán kvůli podezření ze spáchání trestného činu při přestupech hráčů.

Trestní oznámení na oba činovníky podal správce konkurzní podstaty zkrachovalých Bohemians Praha Jan Draslar spolu s agentem Pavlem Vandasem.

Ti tvrdí, že se Přibyl se Svobodou dopustili podvodu a poškodili věřitele prodejem několika fotbalistů, například Jana Morávka, který v loňském roce přestoupil do bundesligového Schalke.

Čtěte také:
Disciplinárka ke korupci: Nejsou žádné nové důkazy
Další pád Bohemians Praha. Nebudou hrát ani druhou ligu
Olomouc v lize září. Zlomí jí vaz případ Drobisz?

"Vše dopadne jako ve všech minulých případech. Jedná se o další snahu pana Vejsady (bývalý majitel Bohemians Praha) a jeho blízkých spolupracovníků očernit jméno Bohemians 1905 a lidí, kteří v klubu působili a působí," přiblížil svůj pohled na věc Přibyl a připomněl, že podobných žalob a trestních oznámení bylo podno již několik.

"Ale tito lidé v nich neuspěli, třeba jako při nedávném návrhu na insolvenční řízení, které soud také zamítl," řekl dnes již bývalý ředitel Klokanů, který podle svých slov poskytl policii důkazy, které situaci osvětlí.

Kauza Morávek

Naopak právníci Bohemians 1905 chystají protiúder v podobě právních kroků proti Vejsadovi.

Podle Draslara a Vandase vedení Bohemians 1905 nesmělo prodávat hráče, kteří byli součástí konkurzu, bez vědomí Městského soudu v Praze. Přibyl namítá, že s kolegy ve vedení Bohemians 1905 nepostupovali protiprávně.

Představitelé FC Bohemians Praha tvrdí, že peníze za Morávka, za kterého Schalke zaplatilo asi 70 milionů korun, měly skončit na účtu zřízeném správcem konkurzní podstaty. To Přibyl odmítl.

Přibyl: Vše bylo v pořádku

"Na základě několika na sobě nezávislých právních analýz jsme měli potvrzené, že byl přestup proveden naprosto v pořádku. Morávek byl hráčem Bohemians 1905 a klub je členem Českomoravského fotbalového svazu. I na fotbalové půdě nám bylo dáno za pravdu, když případ řešila odvolací a revizní komise," řekl Přibyl.

Odmítá i to, že by peníze z přestupů měly skončit na jiném účtu, než kterým disponují Bohemians 1905. "Toto podezření je naprosto absurdní, všechno prošlo účetnictvím, které podléhá několikeré kontrole," prohlásil Přibyl.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 8 hodinami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

Další zprávy