FOTO Šílenství. V Šanghaji velkolepě vítali Didiera Drogbu

FOTO Šílenství. V Šanghaji velkolepě vítali Didiera Drogbu
Fotbalista Didier Drogba z Pobřeží Slonoviny je vítán fanoušky při příletu do nového působiště Šanghaj Šenhuja, kde podepsal smlouvu na dva a půl roku.
Na letišti Pudong jej čekalo opravdu vřelé přijetí stovek fanoušků a fotbalově pobláznil celé čínské velkoměsto a nejen to.
Drogba tak ukončil týdny trvající spekulace, které mluvili i o Dogbově odchodu do Barcelony nebo Realu Madrid. Zcela překvapivě se ovšem stěhuje do čínské Superligy.
Drogba naposledy působil po boku Petra Čecha v anglické Chelsea.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Filip Mědílek
14. 7. 2012 11:44
Podívejte se na fotogalerii z příletu Didiera Drogby do čínské Šanghaje, kde bude nastupovat za tamější fotbalový tým v čínské superlize.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Hlavním městem Indonésie bude nově Nusantara na Borneu

Indonéský parlament schválil zákon o přesunu hlavního města z přelidněné Jakarty na ostrov Borneo, informovala agentura Reuters s odvoláním na předsedkyni parlamentu Puan Maharaniovou. Již v pondělí vláda oznámila, že nová metropole ponese jméno Nusantara.

Schválený zákon o hlavním městě poskytuje právní rámec pro realizaci ambiciózního plánu přesunu hlavního města, který prezident Joko Widodo představil v roce 2019. Norma stanovuje, jak bude výstavba nové metropole financována a spravována.

V pondělí ministr pro místní rozvoj Suharso Monoarfa uvedl, že nové hlavní město se bude jmenovat Nusantara, což je ve staré javánštině označení pro indonéské souostroví.

Ostrov Borneo sdílí Indonésie s Malajsií a Brunejí. Budoucí indonéská metropole má vzniknout v džungli provincie Východní Kalimantan, přibližně na půli cesty mezi městy Balikpapan a Samarinda, uvedla agentura DPA.

V nejlidnatější muslimské zemi světa, která má přes 273 miliony obyvatel, se debaty o zbudování nové metropole vedly několik desetiletí. V Jakartě ležící na přelidněném ostrově Jáva v současnosti žije kolem deseti milionů obyvatel, její širší aglomerace jich má až 30 milionů. Město se potýká se špínou a smogem, ale také s častými zemětřeseními a ničivými záplavami. Trápí je rovněž stoupající hladina oceánů i špatná infrastruktura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy