OBRAZEM Přehled italských legionářů. Češi už na jihu nezáří

OBRAZEM Přehled italských legionářů. Češi už na jihu nezáří
Podívejte se, kteří čeští fotbalisté se nejvíce zapsali do paměti italských fanoušků v tamní soutěži a kterým se to v poslední době příliš nepodařilo nebo nedaří.
Pavel Nedvěd - Není sporu o tom, kdo udělal v Itálii českému fotbalu největší jméno. Držitel Zlatého míče získal s Laziem Superpohár i Pohár vítězů pohárů. S Juventusem pak došel až do finále Ligy mistrů. Turínský velkoklub si českého záložníka tak oblíbil, že ho nechal po skončení kariéry pracovat ve vedení klubu.
Karel Poborský - Další velké jméno českého fotbalu. Do Lazia mu pomohl právě Nedvěd. Poborský se tu sice zdržel jen rok a půl, ale stihl přesto odehrát 46 zápasů  dát pět gólů.
Marek Jankulovski - Kromě Baníku je jeho kariéra spojena jen s Itálií. Prošel Neapol, Udine a nakonec vyztužil pravou obranu AC Milán. Na San Siru pak oslavil v roce 2007 triumf v Lize mistrů.
Foto: Eduard Erben
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Eduard Erben
5. 6. 2013 0:00
Podívejte se, kteří čeští fotbalisté zanechali v italské lize výraznou stopu. Zatím nemají moc nástupců.

Praha - V pátek odehraje česká reprezentace klíčový kvalifikační zápas s Itálií. Podívejte se, kteří čeští fotbalisté se po Apeninském poloostrově proháněli.

V současnosti to s českou fotbalovou stopou v Sérii A není nijak slavné.

 

Právě se děje

před 59 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy