OBRAZEM na Kostarice: Děti se neučí, práce se zastavila

OBRAZEM na Kostarice: Děti se neučí, práce se zastavila
Kostarika žije své fotbalové Nagano. Na světovém šampionátu patřila mezi totální outsidery navíc nalosovaná do skupiny smrti s Uruguayí, Itálií a Anglií. Po dvou zápasech ale neztratila ani bod a jak výstižně ukazuje tenhle obrázek: Ve skupině smrti zemřela Anglie. Kostarika postupuje!
"Je neuvěřitelné vidět naši zemi na světovém šampionátu. Ještě bláznivější je, že jsme porazili někdejší mistry světa. Jsme mistři, je to sen," jásal jeden z fanoušků, který právě mířil do centra oslav na hlavní náměstí kostarické metropole San José, nesl hrdě vlajku a plakal štěstím po včerejším vítězství 1:0 nad Itálií.
Právě v centru hlavního města bylo epicentrum kostarických oslav. Na náměstí se sešlo několik desítek tisíc lidí.
Kvůli fotbalu dostávali lidé volno a školy zkrátily dětem vyučování. Všichni chtěli vidět zápas s Itálií na živo.
Foto: Reuters
Adam Sušovský Reuters ČTK Adam Sušovský, Reuters, ČTK
21. 6. 2014 0:33
Vítejte na Kostarice. V zemi, která žije svým "Naganem". Děti se neučí, lidé nechodí do práce. Všichni chtějí na živo vidět senzační tažení fotbalistů na světovém šampionátu v Brazílii

San José - Vítejte na Kostarice. V zemi, kde je v těchto dnech a hodinách všech čtyři a půl milionů lidí na nohou. Kvůli fotbalu a senzačního tažení kostarických fotbalistů na světovém šampionátu v Brazílii

Kostarika patřila mezi outsidery turnaje, ve skupině smrti ji nikdo šance nedával. Teď je tahle malá země senzací turnaje. Porazila Uruguay i Itálii a nasměrovala domů Anglii. 

Kostarika žije své hokejové Nagano. Děti nechodí do školy, lidé nepracují. Všichni chtějí vidět zápasy fotbalistů na živo. Podívejte se, jak to v hlavním městě San José vypadá.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy